Gençoğlu: Morgan'ın bir temizlik yapmadığı kaldı - BasketFaul.com

Gençoğlu: Morgan'ın bir temizlik yapmadığı kaldı

28-02-22 11:32
FATİH ŞEKER
Beysu Konyaspor Koçu Engin Gençoğlu, sürpriz bir yerli transfer yapabilileceklerini söyledi. Bu sezon liglerimizde oynayan oyuncuların transfer süresi sona erdiği için kulüpler ya hiç oynamamış, ya da yurt dışında oynayanları transfer edebiliyor.

Gençoğlu'nun 118-108 biten Bornova Belediyesi Karşıyaka maçından sonraki açıklamaları şöyle:

108 SAYIYI KABUL EDEMEM
* 108 sayı yemeyi kabul etmem. Bir taraftan da 118 sayı attık. Herkesin başarabileceği bir rakam değil. Herkesin katkı verdiği şutları sokması sevindirici. Koçluk felsefem genel olarak savunma üzerine. Her zaman 118 atamazsınız. Mersin maçını top kaybı ve hücum ribaundu vererek kaybettik. Bu maçta 6 top kaybı var. Bu iyi gelişme var. Rakibe daha az ofansif ribaund verdik. Evimizde daha enerjik oynamamız ve herkesin içinde olması güzel gelişmeler. Mersin yenilgisinden sonra bu maç çok önemliydi. Bornova da direkt rakibimiz. Ama savunmada bazı vidaları sıkmamız, hatta değiştirmemiz lazım. 4 maçlık hedef koymuştuk. Bornova, Akhisar, Gemlik ve TED maçları. Buradan 4’te 4 ile çıkmak istiyoruz. Daha çok yolumuz uzun. 9 hafta var, play-off var. 

ALLAH BİR DAHA GÖSTERMESİN
* Böyle bir maçı NBA ve Tayvan Liginde gördüm daha önce. Ben kariyerimde hiç yaşamadım. Ekstrem bir durum oldu. Türkiye Ligde de 5-10 senede birkaç kere olur. Allah da bir daha göstermesin. İnşallah da bundan sonra savunma yaparak kazanırız. 

GERÇEK POINT GUARDIMIZ YOK
Can Altıntığ’ın olmaması bizi olumsuz etkiliyor. İki hafta daha tedavisi sürecek. Takımda gerçek point guard yok. Morgan ve Tayfun gerçek point guard değil. Onları bu bölgeye çekerek onlara ekstra bir görev veriyor, performanslarını etkiliyoruz. Pozisyon kaydırıyoruz. Bu sıkıntı oluşturuyor.

BİR SÜRPRİZİMİZ OLABİLİR
Kadroya ilave için yönetimle konuşacağım. Aksayan ve bize daha güç katacağına inandığımız yerlere birilerini alabiliriz. Yerli transferi kapalı ama sürpriz bir hamle yapabiliriz. Her tarafı araştırıyoruz. Bir yabancı hakkımız da var. Bu noktada da adım atabiliriz. Ben bu kadronun çıkacağına inanarak bavulumu İzmir’den toplayarak geldim. Süper Ligi hedefliyorsak her oyuncunun katkı vermesi lazım.  İlk yarı çok iyi olan Ogbeide ikinci yarı aynı performansı gösteremedi. Göstermek zorunda. Bunun bahanesi olamaz. 

HERKES EVİNDE ASLAN
Herkes kendi evinde aslan. Örnek de Konyaspor. Bu ligde Tüm deplasmanlar zor. Akhisar ve Gemlik de zor maçlar olacak. Mersin maçında iyi değildik. Akhisar son sırada ama zor maç olacak. Ona göre önlem alıp çalışacağız. Kağıt üzerinde tecrübeli oyuncularımız çok basit hatalar yapıyor. Anlam veremiyorum. Mehmet Özdoğan bu ligin en kaliteli şutörü, en iyi oyuncularından. Hakemle konuşurken adamı sayı attı. Bunları düzeltmemiz lazım. 

MORGAN'IN BİR TEMİZLİK YAPMADIĞI KALIYOR

Morgan’ın her maç atması lazım. Mersin maçında atabildi mi, maçı kazandırdı mı? Ben ona bakarım. Bu maçta attı ve kazandık. Çok güzel ama sadece bugünü kurtardık. Benim felsefem budur. Her maç atmasını bekliyoruz. Mersin maçında çok sert savunma yaptılar ve attırmadılar. Ben rakip koç olsam Morgan’ı yıpratırım. Her maç ona aynı şeyi söylüyorum, çok önemli bir skorersin. Sana atak yapacaklar, sana saldıracaklar. Onun tarzı olarak çok iyi şutör ama 2 numara. Biz Morgan’dan hem topu getirmesini, hem oyunu kur, hem sayı at, hem de asist yap diyoruz. Bir temizlik yapmadığı kalıyor. Morgan’ın bizim skorer, sabahtan akşama kadar şut sokar ama yan işleri yaptığı zaman ve çok iyi savunmalar karşısında atamayabiliyor. Çok iyi potansiyelli ama iki ucu keskin bıçak. İnşallah her maç atar. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2439