Fenerbahçe, Bahçeşehir'e takılmadı - BasketFaul.com

Fenerbahçe, Bahçeşehir'e takılmadı

23-01-22 22:05

İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi’nin 18.hafta kapanış mücadelesinde Fenerbahçe evinde Bahçeşehir’i ağırladı.

Fenerbahçe maça Henry-Şehmus-Metecan-Booker-Floyd, Bahçeşehir ise Hall-Smith-Jones-Dekker-Oğuz beşi ile başladı.

İki takım da maça hücum güçlerini ortaya koyarak başladı ve savunmada çok fazla takılmadı. Bahçeşehir Sam Dekker ile hücumda etkili olurken Fenerbahçe Henry ile geçiş hücumlarını iyi oynadı ve skor üstünlüğünü ele aldı. Bahçeşehir çeyrek boyunca savunmada varlık gösteremedi ve Fenerbahçe bölüm bölüm iyi yaptığı savunmaların akabinde hücumda dış atışları sayıya çevirdi. İlk çeyrek 29-18 Fenerbahçe üstünlüğü ile bitti.

İkinci çeyreğe de etkili başlayan Fenerbahçe oldu. Geçiş hücumlarında Şehmus’la etkili olan ev sahibi farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Bahçeşehir bölüm bölüm iyi savunma yapıp Fenerbahçe’yi faul problemine soksa da faul çizgisinde çok kötü bir istatistik yakaladı (9/18). Fenerbahçe’nin hatalarını cezalandıramayan Bahçeşehir de Jamar Smith de oyunun içine giremeyince Bahçeşehir Fenerbahçe’ye yaklaşamadı. Devreye 45-33 Fenerbahçe önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Sam Dekker önderliğinde Bahçeşehir iyi başladı. Dekker hem hücumda skor üretti hem de savunmada takıma enerji getirip pas aralarını yaparak Fenerbahçe’nin temposunu düşürdü. Dekker’a Langston Hall-Muhammed Baygül-Oğuz Savaş üçlüsü de eşlik edince Bahçeşehir farkı eritmeyi başardı. Çeyreğin bitimine 3.41 kala Bahçeşehir farkı 4 sayıya kadar çekti (55-51). TV molası dönüşünde Bahçeşehir hücumda istediği pozisyonları bulamadı ve zor atışlara kaldı. Fenerbahçe geçiş hücumlarını yine iyi oynayarak farkı tekrar çift haneye çekti (64-51). Son çeyreğe Fenerbahçe 67-53 önde girdi.

Son çeyrek başında Bahçeşehir beklenen reaksiyonu veremedi. Fenerbahçe savunmada geri adım atmadı ve hücumda da skor bulmayı başarınca fark bir anda 20 sayı bandına dayandı (77-58). Bitime 6 dakika kala mola dönüşünde Bahçeşehir Dekker, Muhammed ve Smith’in bulduğu üçlükler ile geri dönüş için son bir atak yaptı ve farkı 10 sayıya çekti. Bitime 3 dakika kala Henry çizgiden 1/2 ile ayrılıp farkı 11 sayıya çıkardı. Kalan sürede Bahçeşehir bulduğu fırsatları değerlendiremedi ve maç tamamen kırıldı. Fenerbahçe maçı 84-73 kazandı ve 15. Galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü. Bahçeşehir ise 10 galibiyette kalarak 8.sıradaki yerini korudu. 

Öne çıkanlar...
Fenerbahçe BEKO: Şehmus Hazer 13 sayı (3/5 üçlük), 5 ribaund, 5 asist, Pierria Henry 10 sayı, 6 ribaund, 3 asist, Devin Booker 15 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Achille Polonara 13 sayı (1/7 üçlük), 4 ribaund, 3 asist, Marko Guduric 10 sayı, 3 ribaund, 3 asist

 

Bahçeşehir Koleji: Sam Dekker 18 sayı (3/7 üçlük), 4 ribaund, 3 asist, Richard Solomon 10 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Muhammed Baygül 11 sayı, 5 asist

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 958