Telekom çok rahat (Büyükçekmece'nin kötü serisi 12'ye çıktı) - BasketFaul.com

Telekom çok rahat (Büyükçekmece'nin kötü serisi 12'ye çıktı)

23-01-22 17:19

ING BSL 18. haftasında Büyükçekmece Basketbol'u konuk eden Türk Telekom baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan 86-62 galibiyetle ayrıldı. Telekom bu sonuçla 7. galibiyetini elde ederken Büyükçekmece arka arkaya 12. mağlubiyetini aldı.

İlk 5'ler:
Türk Telekom: Alex Perez-Berk Demir-Octavius Ellis-Anthony Clemmons-Erdi Gülaslan
Büyükçekmece Basketbol: Jordan Crawford-Deniz Kılıçlı-Evan Bruinsma-Ian Miller-Mustafa Kurtuldum

Karşılaşmaya iki ekip de üçlüklerle başladı. Büyükçekmece'nin süreyi kullanamadan hücum etmesi onları hataya sürükledi. Zor basketlerden sayıyla dönmesini bilen Telekom TV molasına 12-8 ile gitti. Jordan Crawford'ın da bu dakikalarda zayıf kaldığı Büyükçekmece cephesi skor bulmakta zorlandı. İlk çeyrek 20-12 Türk Telekom üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyrek yayın gerisinden yüzdeli başladı.Telekom'un yaptığı iyi savunmayla Büyükçekmece, kısa düşen şutlarıyla skorun gerisinden kalmaya devam etti. Berk Demir'den de önemli katkılar alan Telekom farkı çift haneye çıkardı (36-25). Yayın gerisinden etkili olamayan Büyükçekmece ikili oyunlarla skor krizi çözdü. Üstünlüğü bırakmayan Telekom ikinci çeyreği de 44-33 önde kapattı. 

Üçüncü çeyrekte topu iyi çeviren Telekom yakaladığı seriyle farkı açmayı sürdürdü. Bu dakikalarda yayın gerisinden Büyükçekmece skor bulsa da devamını getiremedi. Üçüncü çeyrek 65-44 Telekom'un farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte tempolu oynayan rakibi Telekom karşısında Büyükçekmece sahada varlık göstermekte zorlandı. Farklı üstünlüğü bu dakikalarda zorlanmadan koruyan Telekom karşılaşmayı 86-62 kazandı.

Öne çıkanlar..
Türk Telekom: Octavius Ellis 19 sayı, Anthony Clemmons 17 sayı, Berk Demir 15 sayı
Büyükçekmece Basketbol: Deniz Kılıçlı 13 sayı, Jordan Crawford 12 sayı, Evan Bruinsma 12 sayı

Yorumlar Okunma: 1178