Kandemir'den hakem eleştirisi - BasketFaul.com

Kandemir'den hakem eleştirisi

12-01-22 23:08
Beşiktaş Koçu Ahmet Kandemir, Holon'a kaybettikleri maç sonrasında şunları söyledi:
“Holon takımı hafta sonu kendi ligindeki maçı iptal ettirdi. Dinlenerek buraya geldiler. Bizim böyle bir şansımız olmadı. Bahçeşehir ile çok zor ve çetin bir lig müsabakası oynadık. Tabii ki bundan dolayı maçın içinde yorgunluk olabileceğini tahmin ediyorduk.

Maça çok iyi başladık. Özellikle içeriden çok iyi oynuyorduk. Whitehead’in de sakatlanmasından sonra kısa pozisyonunda problemlerimiz var. Daha sonra hem Bluiett hem de Hollis-Jefferson’ı takımı dinlendirmek için oyuna soktuğumuzda kendilerinin ritimlerinin olmaması nedeniyle takıma da ritim kaybettirdiler. Daha sonra iki tane kısa ile dışarıda çok agresif baskı yapmaya başladılar. Oraları iyi oynadığımızı düşünmüyorum ama sonuç olarak oradaki maçın benzeri bir maç oldu. İki sayı öndeyken son topta oyuncu değişmemiz gerekiyordu ve bunu da konuşmuştuk. Yapamadık ve basketi yedik. Son top bizdeydi, aynı şekilde 1 sayı gerideydik. Oradaki maçta bu topu sokmuştuk, bu sefer topu daha organize bir şekilde atabilirdik ama atamadık.

Rakibimizi tebrik ediyorum. Bu oyunda bazı detaylar vardır. Özellikle çemberin altında hem Furkan hem de Ercan ile çember altında kolay atışları kaçırıp faulleri sokamadığınız zaman oralarda rakibin tekrar oyuna girmesini de sağlamış olduk. Sanırım maçlar böyle gidecek. Gidip bir maç daha oynayacağız.”

Hakem performansını da değerlendiren Kandemir, şöyle konuştu:

“Hakemler özellikle ikinci yarıda rakibin çok agresif oynamasına izin verdi. İçeride özellikle Ercan’ın pozisyonunda faul vardı. Bunları vermediler. Çok fazla da ev sahibi avantajı gibi bir maç oynamadık ama zaten İsrail takımıyla oynarken bunun böyle olacağını biliyorduk. Bir maç daha oynayacağız. Biz onları 1 sayı ile yendik, onlar bizi burada 2 sayı ile yendiler. İki taraf da kazanabilir. Daha akıllı oynamamız gerekiyor. Hafta sonu da Anadolu Efes ile maçımız var. Tabii çok az kişiyle oynuyoruz çünkü Bluiett ve Hollis-Jefferson’ın ritimleri olmadığı için onları pek devreye sokamadık. Bu da bize maç genelinde büyük sıkıntı yarattı.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1218