Cantitiz: Takımınız BSL'ye yükselse de adınız "TBL oyuncusu" olarak kalıyor - BasketFaul.com

Cantitiz: Takımınız BSL'ye yükselse de adınız "TBL oyuncusu" olarak kalıyor

08-01-22 12:56

TBL'de kendine yer edinmiş, en özel oyuncuların başında şüphesiz Fatih Cantitiz geliyor. Özellikle geçen sezon Samsunspor'da gösterdiği performans belki şampiyonlukla taçlanamasa da kolay kolay unutulacak gibi değildi. Bu sene Manisa BBSK'nın şampiyonluğu için sahada ter döken başarılı oyuncuyla bir araya gelerek hem kulüp hem de kendi hedefleriyle ilgili konuştuk.

* Yazın transfer dönemindeki önceliğim BSL’den bir takımla anlaşmaktı. Öncelikli olarak da bilindiği gibi Samsunspor’un Afyon’un haklarını satın alma durumu vardı. Ancak süreç uzayacağı için Manisa BBSK’dan gelen teklifle de ciddi şekilde ilgilenmeye başladım. Bu süreçte her konuda benimle ilgilenip yardımcı da oldular. Belli süreye kadar BSL teklifi gelse gidebilmem durumuma da izin vermişlerdi. Süreçte he rşey bu kadar iyi gidince BSL hedefiyle yola çıkan böyle bir kulübün içinde olmak istedim.

- Ben Samsunspor döneminde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmıştım. Sakatlıkların son bölümde fazla olmasıyla benim sorumluluklarım arttı. Koç da bana güvenmişti, ben de sahada en iyisini yapmaya çalışarak hedefimize ulaşmayı çok istedim ama maalesef olmadı. Maç temposuyla beraber sahadaki sorumluluklarımız da artınca sakatlıklardan dolayı antrenmanı daha az tutarak tedavi ile o süreçleri geçmiştik. Bu hepimizin için özel olanı sezonu kupa ile taçlandırmak isterdik ama olmadı. Ama hepimizde şüphesiz yeri ayrı olan bir sezon oldu.

* Lige erken ve iyi bir tempoyla başladık. Daha önce birbirleriyle oynayan bir takım olduğumuz için bu uyum sürecini daha erken aştık diyebilirim. Takımın erken yakaladığı bu uyumu bize sonrasında Federasyon Kupası'nda çok büyük avantaj sağladı ve şampiyon olduk. Ancak elbette ligin bu kadar kolay olmayacağını biliyorduk. Arka arkaya deplasmana kaybederek başlamak bizlerde tam fobi gibi olacak derken o kısmı da nese ki geride bıraktık.

* Geniş ve iyi kadrolu takımlarda geçmiş sezonlardan da bildiğimiz gibi bazen istenileni, beklenileni ilk haftalarda göremediğimiz zamanlar olabiliyor. Bilmiyorum belki bizim sezona istediğimiz gibi başlayamamamız da böyle bir sebeptendi. Ayrıca son yıllara kıyasla herkesin herkesin gerçekten yendiği gibi bir sezon yaşıyoruz. Bu da ilk başta gerçekten bizi zorladı. Ama şu an artık her şeyin istediğimiz gibi ilerlediğini söyleyebilirim.

* Şu an ilk hedefim Manisa ile BSL’ye çıkmak. BSL’de de Manisa’nın ana parçalarından biri olmak istiyorum. Uzun vadede hedefim ise Milli Takım’a seçilmek. Umarım bunu gerçekleştirebilirim.

* Aslında şu an kariyerime dönüp baktığımda her şeyin istediğim gibi ilerlemediğini söyleyebilirim. Bu ligle ilgili bence şöyle bir gerçek var, bu ligde ne kadar iyi olursan ol kimse sana BSL’de çok ciddi bir süre vermiyor. Örneklerini herkes görmüştür. Takım lige çıktığında da sizin adınız TBL oyuncusu olarak kalıyor. Buradan çıkıp kendini BSL’de ispatlamak gerçekten zor bir süreç.

* Bahçeşehir Koleji sezonundan sonra BSL teklifi için beklemeye karar vermiştim. O süreçte istediğim gibi bir BSL teklifi alamadım ve bu arada TBL’de de transfer sürecini de kaçırmış oldum. Beklemeye karar verdim. Bu arada antrenman yapmak istediğim için ve ailemin evi de çok yakın olduğu için Bandırma ile görüşüp orada bu süreci geçirdim. Benim için de oynadığım kulübe abilik yapmak ve bir şekilde geri dönerek takımıma önemli bir katkı sağlamak çok özeldi. BSL sonrası belki bu tercih biraz şaşırtıcı gelse de insanlara aslında sebebi böyleydi ve benim için de anlamı özeldi.

* Bu ligde işin sürekliliği önemli. Herkesin herkesi yenebilme durumu var ama burada istikrar kesinlikle daha önemli. Onu yakalayan hedefine ulaşıyor. Biz de yakaladığımız istikrarı korumak için elimizden geleni yapacağız. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2606