Erülkü: Hedefim takımımı BSL'ye çıkarmak - BasketFaul.com

Erülkü: Hedefim takımımı BSL'ye çıkarmak

14-12-21 11:23

Beysu Konyaspor, Misli.com TBL’deki en iddialı ekiplerin başında geliyor.İçerde 6’da 6 ile kayıpsız giden ekibin sadece 2 mağlubiyeti bulunuyor. Skor gücü çok yüksek olan takımda her maç bir başka kişiyi istatistiklerde görebiliyoruz. Önceki sezonlarda yaşadığı şanssız sakatlıkları geride bırakarak TBL'de sezona istediği gibi başlayan Tayfun Erülkü Konya'nın en büyük skor silahlarından biri. Forma giydiği 11 maçta 21,9 dakika, 9,6 sayı, 4 ribaund ortalamasını yakalayan Tayfun'la bir röportaj gerçekleştirerek Konyaspor, kariyeri, performansı hakkında konuştuk.-

* Daha önce BSL seviyesindeki takımların verdiği yanlış kararlar ve iyi gibi gözüküp benim için aslında kötü olmaları benim o beklenen çıkışı yapmamamın sebeplerindendi. O süreçte doğru takım ve doğru antrenörü bulamadığımı düşünüyorum.  

* Efes’te ilk kez A takıma çıktığımda Mersin’e kiralık gitmiştim. Zamanı geri alsam o zaman Efes’te kalıp orada 1 sene daha Pertevniyal’de oynamak isterdim.

* Petkim ile ilk TBL deneyimi yaşayacağım sezon şanssız bir sakatlık yaşamıştım. Geçen sezon yarım sezonluk Samsunspor tecrübesi sonrasında bu seneye de burada başladım. TBL’de ilk kez sezonun başından itibaren oynayabildiğim bir sezon yaşıyorum. Bu beni mutlu ediyor, kendimi de şu an için çok iyi hissediyorum.

* Hedefim TBL’de bir takımı BSL’ye çıkartmak. Devamında ya o takımla ya da başka bir takımda BSL’de takımıyla ciddi süreler almak.

* Maç öncesi rakibimize çok iyi hazırlanıyoruz. En önemli şeyin yaptığımız verimli toplantılar olduğunu düşünüyorum.

* Hepimizin daha ayrı ayrı takımlarda birlikte oynamışlığı var. Lig hazırlıklarına da erken başladık. İyi ve karakterli bir ekip olduğumuz için bu uyum sürecini kolay yakaladığımızı düşünüyorum.

* Şutumu geliştirmeki çin antrenmanlarımız haricinde de çalışıyorum. Her antrenmanımızdan yarım saat önce salona gelip ekstra şut çalışması yapıyorum. Aynı şekilde antrenman bitiminde de yarım saat daha kalarak çalışmaya devam ediyorum.

* Sakatlık atlatıldıktan sonra da ilk 3 ayda tam anlamıyla istediğin basketbolu oynayamıyorsun. Ben o süreçte de eskisi gibi oynamayı çok özlemiştim. Sahada bir şeyler yapmak istiyorsun ama bir çekinme ve korku oluyor. Neseki o zamanları geride bıraktım. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Şimdi biraz da bu yüzden sahada daha istekli daha arzulu oluyorum.

-Deplasmanda rakibin sertliğine iyi reaksiyon veremediğimiz için 2 mağlubiyeti aldığımızı düşünüyorum. Yüzdesiz üçlük atmamız da böyle yenilgilere sebep olabiliyor. Çünkü bizim en büyük silahımız dış şutumuz.

-Her maçımız çok stresli çünkü her hafta beklenmedik skorlar alınıyor. Beklenmedik takımlar rakiplerini zorluyor. Bence bizim şu ana kadar yaptığımız en iyi şeylerden biri her maça aynı ciddiyetle çıkmamız. Hiçbir zaman kesin kazanır düşüncesiyle sahaya adım atmıyoruz.

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2136