İvegin: Kadın sporcular doğum sonrası aynı performansa ulaşır - BasketFaul.com

İvegin: Kadın sporcular doğum sonrası aynı performansa ulaşır

06-12-21 19:48
Türk basketbolunun efsanevi isimlerinden Şaziye İvegin Üner, aktif spor yaşamını sonlandırmış ve Kasım ayında düzenlenen törenle TBF’den teşekkür plaketi almıştı. Şu sıralar bambaşka bir heyecan yaşayan Şaziye İvegin, anne olmaya hazırlanıyor. 39 yaşındaki İvegin’e 'annegündemi.com' sitesi hamilelik süreci ve kariyerleri nedeniyle anne olmayı erteleyen kadın sporcuları sordu.

İvegin'den pasajlar...

* Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta 2 tur oynadım! Her zaman formasını giydiğim bütün kulüplerde sahiplenme duygusu ile, işime olan saygım, sevgim ve tutkum azalmadan en iyi performansı sergilemeye çalıştım. Ayrıca taraftarlarla iletişimim her zaman iyi olmuştur ve her zaman ne olursa olsun güler yüzlü olmuşumdur. Rakip takım taraftarlarına karşı da aynı saygıyı göstermişimdir.

* (Hamileliği ile ilgili soru üzerine) Allah’a şükür ki çocukları seven ve onları önemseyen biri olarak, Allah inşallah bize de anne-baba olmayı nasip ediyor. Yaşamadan asla hissedilmeyecek, anlatılamayacak bu duygu.

* (Kadın sporcuların kariyerleri devam ederken doğumdan sonra aynı performansı gösteremez’ deyip oyuncunun değerini düşürüyor.
Kadın sporcuların kariyerleri devam ederken anne olmayı erteledikleri yönünde bir görüş var. Buna katılıyor musunuz? sorusu üzerine) Bu görüş aslında sadece bizim ülkemizde var. Birçok yabancı takım arkadaşım erken yaşta ya da 25 yaşından sonra çocuk sahibi olup daha sonra basketbol kariyerlerine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1861