İstanbul İl Temsilcisi Şefkatli'den veda mesajı - BasketFaul.com

İstanbul İl Temsilcisi Şefkatli'den veda mesajı

24-11-21 11:42
Son 5 yıl İstanbul Basketbol İl Temsilciliğini sürdüren İnan Şefkatli görevi bıraktığını duyururken, "Bu bir veda değil, benim için yeni bir başlangıç olacaktır." dedi.

Şefkatli'nin mesajı şöyle:

2016 Aralık ayından beri yapmış olduğum İstanbul Basketbol İl Temsilciliği görevimin sonuna geldim.  

Göreve başladığım ilk günden bugüne kadar hep aynı söylemdeydim: Ben hiçbir zaman alışılagelmiş bir İl Temsilcisi olmayacağım.  Olmadım da... İlk başvurumu yaptığımda insanların (federasyon içinden bile) 'aklını mı kaçırdın' söylemiyle hiç ilgilenmedim. 17.000 dünya güzeli basketbolcu çocuğum, 800'e yakın pırıl pırıl hakem, basketbol görevlisi  arkadaşım - dostum oldu. Ben ve arkadaşlarımın bu zorlu süreçte yapmış olduğumuz görevimiz boyunca pandemi öncesinde 16.000 e yakın (1 sezonda) maçı oynatmayı başardık. Bu yoğun süreçlere 14 ayrı çalıştay sıkıştırdık. İçinde Obradoviç, Christodolou (euroleague elit hakemi) Çetin Yılmaz, Nielsen Özbarlas buluşmalarını organize ettik.  Pandemi öncesinde 2 yıl 10 Kasım'da 50 altyapı  sporcumuzu (kız - erkek) kulüplerin de destekleriyle 'ATA TURNUVASI' adı altında Ankara'da diğer illeri de organize ederek maçlar yaptırdık ve ANITKABİR ziyaretleri yaptırdık.  Hiçbir altyapı maçımızı sağlık görevlisi olmaksızın oynatmadık, hatta tüm gözlemcilerimize ilk yardım kursu aldırdık. 

Seviyeyi devamlı üste taşımaya çalıştık, bunu yaparken Basketbol Federasyonun  geliştirme departmanından önemli katkılar aldık. İstanbul'da B liglerinden bile Türkiye Şampiyonalarına takım gönderme şansı oluşturduk. 20 yılı aşkındır İstanbul'da düzenlenmemiş Türkiye Şampiyonası organize ettik (Necati Güler'in çabası büyüktü). 2019-20 sezonunda A liglerinde 800 maçta istatistik tutma sistemi oluşturduk ve maçları online siteden yayınlattık. Bu organizasyonu hem de kendi içimizden hakemlerimize ilave maddi - manevi destekler kazandırarak yaptık. 

Gönüllülük esasına dayanarak ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımın ve Tertip komitesindeki iki değerli dostum ile beraber sabah - akşam,  hafta içi -  hafta sonu demeden beş senelik görev süremizde  İstanbul'daki tüm basketbol  organizasyonlarını getirdiğimiz noktayı  yeni gelecek olan arkadaşların daha yukarıya taşıyacaklarını umut ediyorum. Özellikle her fırsatta sporun en önemli kaynağının altyapılar olduğunu söyleyen-savunan yöneticilere, bu söylemlerinin tüm illerde aynı sistemde uygulama ve daha çok  değer verme yükümlülüğünü hatırlatıyorum. Artık  hala var olan  bazı insanların savunduğu 'biz bu ligleri başlatalım ve bitirelim yeter' kafasından kurtulmamız gerekmektedir. Önce birey, sonra sağlıklı spor ve tabii ki kariyerli başarılara sahip olacak daha çok çocuk yetiştirmemiz gerekiyor. Benim basketbol hayatım başka bir yere evrilerek devam edecektir. Bu bir veda değil, benim için yeni bir başlangıç olacaktır." 

Yorumlar Okunma: 2134