'Biz de sizin Amerikalınızı sakatlayacağız' sözü suç içeriyor - BasketFaul.com

'Biz de sizin Amerikalınızı sakatlayacağız' sözü suç içeriyor

23-11-21 15:40

TED Ankara Kolejliler Yönetim Kurulu, Mark Lyons'un sakatlanmasıyla ilgili olarak Balıkesir BŞB Genel Menajeri Anıl Uyanık'ın açıklamasına yanıt verdi. TED'in paylaşımında faul sırasında sakatlamaya dönük bir kasıt olmadığı ifade edildi, "Balıkesir BŞB yetkilisinin 'Biz de sizin Amerikalınızı Balıkesir'de sakatlayacağız' sözleri ceza kanununa göre suç içermektedir." sözlerine yer verildi. 

TED Ankara Kolejliler'in açıklaması şöyle:

"TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü yönetimi olarak Balıkesir BŞB maçında yaşanan talihsiz bir sakatlık olayı ile ilgili rakip takım yetkilisinin Basketfaul sitesinde yer alan açıklamasını üzüntüyle okuduğumuzu ifade etmek isteriz.

TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü olarak kurulduğumuz günden beri, galibiyetten önce sporcu sağlığını ön planda tutarak, sporcularımıza spora başladıkları küçük yaşlardan itibaren, sonuca bakmadan fair play ruhuyla mücadele etmeyi öğretiyoruz. Bu doğrultuda, Balıkesir BŞB müsabakasında talihsiz bir pozisyon sonucunda parmağı kırılan rakip takım sporcusu Mark Lyons için de üzüntümüzü ve geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

Ancak, anlık bir refleks sonucunda rakibine faul yapan, rakibi sakatlamaya dönük hiçbir kastı olmayan gencecik bir sporcumuzun da medya önünde hedef haline getirilmeye çalışılmasına müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Pozisyon tekrar izlendiğinde sporcumuzun ayağının kayması sonucu yere düşerken refleks olarak rakip oyuncuya ayağını uzattığı, bunun sonucunda da rakip sporcunun düştüğü görülmektedir.

Genç sporcumuz, Balıkesir teknik heyetine üzüntüsünü belirtmiş, rakip oyuncuya maçtan sonra geçmiş olsun dileklerini iletmek için rakip takım kaptanını aramış, takım kaptanı Balıkesir’e döneceklerini, Pazartesi günü konuyu görüşebileceklerini oyuncumuza belirtmiştir. Diğer taraftan, Balıkesir BŞB yetkilisinin maç sonu basın toplantısından sonra takımımız yetkililerine yönelik dile getirdiği, “biz de sizin Amerikalınızı Balıkesir’de sakatlayacağız!” şeklindeki sözlerin profesyonel spor yöneticiliği ile bağdaşmadığı, hatta Türk Ceza Kanunu hükümleri kapsamında tehdit suçunun unsurlarını içerdiği de ortadadır.

Bu vesileyle Balıkesir BŞB sporcusu Mark Lyons’a geçmiş olsun dileklerimizi yineler, biran önce sağlığına kavuşmasını dileriz."

 

Yorumlar Okunma: 3691