Cabadak: Yeter ki kendi basketbolumuzu oynayalım - BasketFaul.com

Cabadak: Yeter ki kendi basketbolumuzu oynayalım

22-11-21 16:04
Manisa Büyükşehir Belediyesi Koçu Ceyhun Cabadak planladıkları basketbola son iki haftada yaklaştıklarını belirtip, "Hedefe varmak için oyunumuzu geliştirmek ve süreklilik kazandırmak zorundayız." dedi.

Federasyon Kupası'nı kazanırken, Mustafa Baki Görür'ü kaybetmelerinin kendilerini etkilediğini ifade eden Cabadak şöyle devam etti:
"Mustafa'nın boşluğunu gidermek için takım içinde pozisyon değişiklikleri yaptık ve oyuncuların kendi pozisyonlarında oynamamaları özellikle deplasmanlarda bizi etkiledi. Şimdi ise son iki hafta yükselişe geçmemizin yanı sıra takımla antrenmanlara başlayacak olan Mustafa Baki Görür'ün dönüşünün sevincini yaşıyoruz."

Cabadak bütün oyuncuları çok isteyerek ve çok güvenerek kadrolarına kattıklarını vurgulayıp, "Şu ana kadar aldığımız 3 mağlubiyet öngördüğümüz bir durum değildi ama bunu telafi edecek güçteyiz. Herkesin herkesi yenebildiği bu ligde 1-2 mağlubiyet farkını çok önemsemiyoruz. Yeter ki biz kendi basketbolumuzu oynamayı sürdürelim. Son haftalarda çok daha yüksek konsantrasyonla oynayıp basit hatalardan arınmamız galibiyetleri getirdi. Bu çizgimizi geliştirerek sürdürmeliyiz."  diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 789