Yücel: Patlamayı bekliyorduk - BasketFaul.com

Yücel: Patlamayı bekliyorduk

25-10-21 15:01
Fenerbahçe BEKO'yu yenerek dikkatleri üzerinde toplayan Frutti Extra Bursaspor'un genel menajeri Nedim Yücel, "Takım çok iyi durumdaydı ve bir patlama bekliyorduk. Şimdi önemli olan bunu sürdürebilmek." dedi.

Kurallar gereği salonun yüzde 50 kapasite ile dolu olmasına karşılık, taraftarların salon doluymuşçasına etki yaptıklarını da belirten Yücel şunları söyledi:

"Fenerbahçe maçında çok iyi oynayarak kazandık. Aslında bizim bütün antrenmanlarımız böyle geçiyor ancak bunu maçlara yansıtamıyorduk. Ben basketbol yaşamımda bu kadar iyi antrenman yapan takım görmedim. Bu bakımdan kazanmamız bizim açımızdan çok şaşırtıcı olmadı, iyi durumda olduğumuzu biliyorduk. Gerek antrenmanlarda, gerekse yaptığımız konuşmalarda Fenerbahçe galibiyetinin sinyallerini almıştık. Tabii aramıza sonradan katılan ancak hastalanması nedeniyle geç devreye giren Andrew Andrews'un da form tutmaya başlaması etkil oldu." 

Yücel taraftarlara da teşekkür ederek, "Şanssız bir Beşiktaş maçı kaybettik ama biliyoruz ki iç sahada yenemeyeceğimiz takım yok. Nitekim bu hafta bir Euroleague takımını mağlup ettik. Tribünlerimize kapasitenin yüzde 50'si kadar seyirci alıyoruz ama Bursasporlu taraftarlar salon doluymuş gibi etki yaptı ve takımı olağanüstü motive etti." yorumunu yaptı.

Yücel yerlilerle ilgili olarak da, "Çok potansiyelli Türk oyucularımız var. Yeni transferlerimiz 22-23 yaşlarında ve kısa süre sonra milli takımın ana oyuncusu olabilecek kapasitedeler. Sene içinde birden çok oyuncumuzun Mili Takım kadrosuna alınmasını bekliyoruz. "

Bursaspor Genel Menajeri kadrodayer bulamayan Dragan Milosavljevic ile ilgili olarak da, "Draagan Men kaliteli bir oyuncu, yıllarca Eurolegaue'de oynadı. Ancak antrenör ile aynı ülke vatandaşı olmasına rağmen adapte olamadı. Şu anda takımda ayrı ve sözleşmenin feshi için menajeri ile görüşüyoruz." dedi.

Yücel son olarak koçla beraber atılması konusunda, "Antrenörü ve beni bir metre içeri girdik diye sahadan atan hakemin aynı hassasiyeti diğer maçlarda da gösterip göstermeyeceğini merak ediyoruz." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 1338