Ekrem Memnun: Oyuncular birbirlerine inanıyor - BasketFaul.com

Ekrem Memnun: Oyuncular birbirlerine inanıyor

23-10-21 21:55
Galatasaray NEF Koçu Ekrem Memnun ile Melo Trimble, Anadolu Efes maçından sonra yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Ekrem Memnun, “Öncelikle kazandığımız için çok mutluyuz. Geçen hafta şanssızlıklarımız oldu ve mağlubiyetten geldik. Biz iyi yerlerde olmak istiyoruz. Genç, güzel ve gelişmeye açık bir takımımız var. Takımımıza inanıyoruz. Galatasaray’a ve Galatasaray kültürüne layık bir oyun oynamak istiyoruz. Anadolu Efes gibi ülkemizi gururla temsil etmiş, EuroLeague şampiyonu olmuş güçlü bir takımı yendiğimiz için çok mutluyuz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İlk yarı tamamen Anadolu Efes’in ritmiyle oynadık. Biz onların oynadığı gibi oynayamayız. Onlar bu ritme, oyunlarıyla çık alışkınlar. Zaten bu oyunlarıyla Avrupa şampiyonu olmuş bir takım var. Hızlı oynamak ve kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak istiyoruz. Open courta gidince güzel şeyler oldu. Umarım böyle devam edecek.” diye konuştu.

16 sayıdan maçı çevirecek inanca sahip olduklarını söyleyen Memnun “İnançlı bir takımız. Yeniyiz ama oyuncular birbirini seviyor ve birbirine inanıyor. Bazen basit hatalar yapıyoruz. Gelişmekte olan bir takımız. Bu bizim için güzel bir işaret. 16 sayı geriden geldik ve maçı bırakmadık. Oyuncuları kutluyorum. İnşallah üstüne koyarak devam edeceğiz.” dedi.

Melo Trimble ise bir önceki mağlubiyeti telafi ettiklerini belirterek, “Çok güzel bir maç oldu. 16 sayı geri düşmemize rağmen buna karşılık verdik ve maçı çevirmeyi başardık. Çok heyecanlı bir andı. Kendi evinizde galibiyet almak çok daha keyifli oluyor. Bir önceki maçta yapamadık ama bu maçta bunu başardık.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar Okunma: 784