Cevher Özer: Hakemlerle diyalog kurulduğunda sorun kalmıyor - BasketFaul.com

Cevher Özer: Hakemlerle diyalog kurulduğunda sorun kalmıyor

05-10-21 17:48
Cevher Özer 24 yıllık profesyonel kariyerinin 21'ini BSL'de geçirdi, triple double yaparak lig tarihine geçti... Bu sezon ise TBL'de Sigortam.net formasını sırtına geçirdi. Ligin ilk haftası sonunda Manisa Büyükşehir Belediyesi maçındaki performansı ile de En Değerli Oyuncu seçildi.

Özer ile kısa bir söyleşi yaptık ve şu yanıtları aldık...

* Statü gereği TBL yerlilerin daha fazla sorumluk almak ve bu nedenle daha fazla konsantre olmaları gereken bir lig. BSL'de yabancıların etkisiyle yerli ana oyuncu çok az var. 

* Altyapılarda 3-4 oynuyordum... Daha sonra kendimi 4'de daha rahat hissettim. 4'ten şutları sokabildiin zaman oyun açılıyor ve takıma katkın daha fazla oluyor. Yani çözüm üretiyosun. Son Manisa maçında 4 gibi başladım ama daha sonra post up'lardan skor üretince 5 gibi devam ettim. Bu oyunda 5 numaraların işi daha zor. O bölgede sertlik çok daha fazla. Beni ilk olarak Banvit'te Itoudis 5 oynatmıştı.

* Sezona şanssızlıklarla başlarık, Federasyon Kupası'ndan erken elenirken sakatlıklar çon can sıkıcı oldu. Semih sezonu kapattı, Özgür'ün dönmesi de çok kolay değil. Dolayısıyla herkes yüzde 110'u vermek zorunda. 

*Kulübün uzun vadeli düşünceleri var, organizasyon da çok iyi. Açıkçası burada çok iyi bir ortam buldum. Sezon herşeye açık ama sezon sonuna formda girenler kazanır.

* (Manisa BŞB maçında hakem Ahmet Kemal Digilli'nin üzerine düştüğü pozisyonla ilgili olarak) Başıma gelmesini isteyeceğim isteyeceğim son şey bir hakemi sakatlamak olur. Maçtan önce Ahmet'le sohbet de etmiştik. Düşerken son anda hakemin üzerine düştüğümü farkettim, onu da tutmak istedim. Neyse ki ikimize de birşey olmadı.

* Hakemlerle diyalog kurulduğu zaman sorunlar halloluyor. Gençken fevriydim ve hakemlere tepki gösterirdim ama şimdi bütün hakemlerle dostum. Yanlış kararları da anlayışla karşılayabilmeliyiz. Bunu da insan yıllar sonra öğrenebiliyor. 

Yorumlar Okunma: 1176