Hakkari'deki o sahanın hikayesi - BasketFaul.com

Hakkari'deki o sahanın hikayesi

27-09-21 17:52
Mahmut Şimşek, Hakkari'deyken C Klasmanı hakemliğine kadar yükselmiş, şimdilerde ise Antalya'da bir okulun antrenörlüğünü yapan, Osman Solakoğlu Topluma Hizmet ödülünü kazanan bir basketbol sevdalısı...

Yazın Hakkari'ye gittiğinde yeni yapılan bir okulun basketbol sahası olmadığını görünce kendisini hatırlamış...

"7 Yaşında spor salonundan içeri girdiğimde 70-80 kadar çocuğun sıraya girip topu çembere atmaya çalıştıklarını gördüm. Hocaya, 'Ben de atabilir miyim?" diye sordum. 'Sıraya gir' dedi. Önlükle sahaya girdim, bir atış yapabildim ve tesadüf eseri çemberden geçti. Basketbola yakalanmıştım. O tarihte Hakkari'de sadece bir lisenin bahçesinde basketbol sahası vardı ve oynayabilmek için bekliyorduk. Bunlar aklımdan geçince inşası yeni tamamlanan Karşıyaka Mahallesi İlk/Ortaokulu'nun bahçesine basketbol sahası yapmak için kollarımız sıvadım ve başardım.

Basketbol topunun çembere olan yolculuğunda topun çembere o kadar uzak olmadığını herkese kanıtlamak istiyorum ve o bölgede başka sahalar yapabilmek için uğraş veriyorum. Hakkari'de ne kadar çok basketbol oynayan çocuk görürsem, kendimi o kadar mutlu hissedeceğim."

Biz de sevgili Mahmut'u kutluyoruz... 

Yorumlar Okunma: 1369