Soğuksu: Lige iyi başlayacağımızdan eminim - BasketFaul.com

Soğuksu: Lige iyi başlayacağımızdan eminim

27-09-21 13:07
Gemlik Koçu Semih Soğuksu, Federasyon Kupası'nı eksiklerle oynadıklarını ancak istediklerini aldıklarını belirtirken lige iyi başlangıç yapmayı beklediklerini söyledi.

Soğuksu şöyle konuştu:

"Federasyon Kupası'na 4 oyuncumuzun sakat (Talat, önder, Hamza ve Berkay) ve 3 oyuncumuzun da Tofas A takım kadrosunda bulunmasından dolayı (Ege Demir, Batın, Kıvanç) 7 oyuncumuzdan eksik katıldık. Kadromuzda olan Federasyon kupasında yer alan diğer oyuncularımızın tecrübe kazandığı, iyi mücadele ettiği ve takım olarak dönem dönem iyi basketbol oynadığımız bir turnuva geçirdik.

Bu mücadele ve oyunu 40 dakikaya yayamadığımız için oynadığımız 3 maçı da kaybettik. Zaten eksiklerimize de bağlı olarak Federasyon Kupasını bir hazırlık turnuvası olarak görüyorduk.
 
Bu turnuvada hem gösterilen mücadele, hem kazanılan tecrübe sezon başlangıcı itibariyle bize olumlu olarak yansıyacak.  Oyuncularımın turnuva boyunca gösterdiği  efor ve performanslarından memnunum. 

Eksiklerimizin takıma katılması ile mücadele gücümüz ve oynayacağımız iyi basketbol ile lige güzel bir başlangıç yapacağımızdan eminim. Bu turnuvada gördüğümüz hatalar ve eksiklikler üzerine daha iyi  çalışarak, ligin ilk haftası oynayacağımız Mersin BŞB maçına hazır olarak lige başlamak istiyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2069