Bahçeşehir Bentil'le kazandı - BasketFaul.com

Bahçeşehir Bentil'le kazandı

26-09-21 20:13
Bahçeşehir Koleji sezonun ilk haftasında Beşiktaş karşısında özellikle Ben Bentil'in performansıyla baştan sona önde götürdüğü karşılaşmayı 86-77 kazandı. Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde Beşiktaş Koçu Ahmet Kandemir ikinci teknik faulünü alarak diskalifiye oldu.

Bahçeşehir maça Kartal-Jamar-Jamal-Bentil-Oğuz, Beşiktaş Bone-Reaves-Egehan-Lawson-Furkan beşi ile başladı.

Maça Beşiktaş Reaves'in sayıları ile hızlı girerken Bahçeşehir hücumda sabırlı oynarak skor üretti. Beşiktaş'ta Reaves'in bıraktığı yerden sazı Bone eline aldı ve Beşiktaş hücumlarına liderlik etmeye çalıştı. Beşiktaş hücumda Bone ekseninde skor üretmeye çalışırken savunmada aksadı ve Bahçeşehir Kartal ve Bentil'in iyi oyunuyla ilk çeyreği 23-15 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Bahçeşehir rotasyon silahını da Beşiktaş'a karşı kullanınca Erkan Yılmaz ve Berkay Candan gibi farklı isimlerden de katkı almayı başardı. Beşiktaş'ta yeni transfer Bluiett oyuna dahil olamazken devreye 4 dakika kala Beşiktaş baş antrenörü Ahmet Kandemir ikinci tenknik faulü alarak diskalifiye oldu. Bahçeşehir maçın kontrolünü tamamen ele geçirirken farkı da çift hanelere taşımayı başardı ve devreye 47-37 Bahçeşehir üstünlüğü ile girildi.

Devreden iyi dönen taraf yine Bahçeşehir oldu. Jamar Smith'in de skora katkı vermesiyle farkı 20 sayı bandına kadar yaklaştırdı ev sahibi ekip. Beşiktaş'ta ilk yarıda Bone etkili olurken ikinci devrede Lawson daha çok ön plana çıktı ve takımını maçın içinde tutmaya çalıştı. Lawson'a diğer isimlerin de katkı vermesiyle Beşiktaş farkı tekrar 10 sayı seviyesinde tutmayı başardı ve son çeyreğe Bahçeşehir 69-58 önde girdi.

Son çeyreğe de rotasyonlu ve tamamı Türk oyunculardan oluşan bir beş ile başlayan Bahçeşehir hücumda üretse de savunmada aynı şekilde başarılı olamayınca Beşiktaş'ın nefesini hissetmeye başladı. Beşiktaş bu bölümde Lawson ve Bone'un çabalarıyla farkı 4 sayıya kadar çekti. Bahçeşehir Jamar Smith ve Bentil'in oyuna girmesiyle hücumda daha organize oldu ve Bentil-Erkan Yılmaz ikilisinin bulduğu sayılarla Beşiktaş'ı daha fazla yaklaştırmadı. Bahçeşehir maçı da 86-77 kazanarak sezona galibiyetle başladı.

Öne çıkanlar...
Bahçeşehir Koleji: Ben Bentil 21 sayı (2/3 üçlük), 7 ribaund, 4 asist, Jamal Jones 10 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Kartal Özmızrak 11 sayı, 2 ribaund, 5 asist, Jamar Smith 11 sayı, 3 asist, Oğuz Savaş 13 sayı, 8 ribaund, 6 asist, Erkan Yılmaz 11 sayı (3/6 üçlük), 4 ribaund, 1 asist

Beşiktaş Icrypex: 21 sayı (4/7 üçlük), 5 ribaund, 3 asist, Dedric Lawson 16 sayı, 10 ribaund, 2 asist, Ercan Osmani 13 sayı, 3 ribaund,Egehan Arna 10 sayı, 5 ribaund, 4 asist, Joshua Reaves 11 sayı, 2 ribaund, 1 asist 

Yorumlar Okunma: 1998