Manisa finalde - BasketFaul.com

Manisa finalde

23-09-21 16:59

İSTATİSTİK

 

TBL Federasyon Kupası yarı final ilk maçında ilk üç çeyreğin çekişmeli geçtiği karşılaşmada son çeyrek farkı çift haneye çıkaran Manisa BBSK, Beysu Konyaspor'u 78-71 mağlup ederek adını finale yazdırdı.

İlk 5'ler
Beysu Konyaspor:Morgan-Mert-Mehmet-Hazer-Gueye
Manisa BBSK: Watkins-Fatih-Berkay-Mustafa Baki-Williamson

Karşılaşmaya daha baskılı başlayan Manisa, 7-0 ile ilk dakikalardan üstünlüğün eline aldı. Hazer Avcı önderliğinde farkı eriten Konya öne geçse de Manisa'da cevap Fatih'ten gecikmedi. Bu dakikaları yayın gerisinden yüzdeli geçen Manisa üstünlüğü korudu. Gueye'yi pota altında iyi kullanan Konya da rakibini yakın takibini sürdürdü. İlk çeyrek 23-18 Manisa üstünlüğüyle geçildi. 
İlk çeyrek Konya yayın gerisinden 0/3 ile oynarken, Manisa 5/10 ile oynadı.

İkinci çeyrekte karşılaşmanın temposu arttı.Rakibini top kaybına Manisa geçiş oyunlarından da bulduğu sayılarla önde olmaya devam etti. Son bölümde Hazer Avcı ilk üçlük isabetini kaydeden Konya toplamda yakaladığı 7-0 ile farkı 1'e çekti. İkinci çeyrek 37-36 Manisa'nın bir sayı üstünlüğüyle geçildi. 
Konya'da Hazer Avcı 15, Manisa'da ise Andre Williamson 10 sayıyla çift haneye çıkan isimler oldu.

Manisa ikinci yarıya 6-0 ile başlayarak rakibiyle arasında farkı hızla açmaya başladı. Gueye ve Hazer'in yanına Can'ın da eklenmesiyle hücumda iyi opsiyonu olan Konya farkı 3'e çekti (47-50). Yayın gerisinden yakaladığı ritmi bu dakikalarda da sürdüren Manisa üstünlüğü korudu. Üçüncü çeyrek 61-53 Manisa üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte savunmanın sertleştiği karşılaşmada Manisa arka arkaya gittiği iki faul atışından da kayıpsız dönerek farkı çift hanelere çıkardı (65-55). Konya'yı çok iyi savunan Manisa özellikle Matt Morgan'ın önünü kapatarak sayı bulmasının önüne geçti. Karşılaşmayı 78-71 kazanan Manisa adını finale yazdırdı.

Beysu Konyaspor: Hazer Avcı 23 sayı-7 ribaund-4 asist, Matt Morgan 13 sayı-5 ribaund-7 asist, Can Özcan 11 sayı
Manisa BBSK: Andre Williamson 20 sayı-5 ribaund, Diante Watkins 16 sayı-8 ribaund-4 asist, Fatih Cantitiz 13 sayı-3 ribaund-7 asist

 

Yorumlar Okunma: 2104