Uzatmada Gaziantep - BasketFaul.com

Uzatmada Gaziantep

15-09-21 20:46

İSTATİSTİK
Gaziantep Tofaş'ı uzatmalar sonucunda 91-90  yenmeyi başardı. Antep'te ilk beşin tamamı çift hanelere çıkarken kenardan gelen 3 oyuncu hiç sayı üretemedi. Tofaş tarafında ise Kasey Shephard 19 sayıyla takımın en skoreri oldu.


İlk çeyreği Gaziantep 22-14 kazanırken hücumda keskin gözüktüler. İlk beşin uyumu dikkat çekerken Tofaş hücumda son derece kısıtlı performans verebildi.

İkinci çeyrek iki takımın da kötü hücum etmesiyle kısır geçti. Fark 6 ile 10 sayı arasında gidip gelirken iki takım da sadece birer üçlük isabeti bulabildi. Devre arasına Gaziantep Basketbol 37-28 önde girdi.

İkinci yarıya müthiş bir tempo ile girildi. Uzun setler yerine daha akıcı ve hızlı oynayan takımlar skoru yukarı çekti. Üçüncü çeyrekte de skor üstünlüğü Antep lehineydi. Son çeyreğe 63-52 Antep takımı önde girdi.

Son çeyreğin ilk 57 saniyesinde Cruz, Yiğit ve Shephard ile üç üçlük bulan Tofaş farkı 2 sayıya indirdi. Mola sonrası 5 dakikalık bölümde 8-2'lik seri yakalayan Antep  sert rüzgarı dindirdi. Fakat Tofaş bu sefer 4 dakikada 13-0'lık müthiş bir seri yakalayarak son 90 saniyeye 5 sayı farkla önde girdi. Peterson üçlükle bu korkunç seriye son verdi. Son 24 saniyeye eşitlikle girildi. Tofaş son hücumu kullanamayınca maç 78-78 uzatmaya gitti.
 
Uzatmalara Yiğit'in iki üçlük isabetiyle başlayan Tofaş üstünlüğü ele geçirdi. Antep Peterson'ın yönetimiyle ayağa kalktı. Karşılıklı isabetlerin ardından 7 saniye kala kullandığı serbest atışlarla üstünlüğü yakalayan Gaziantep Basketbol karşılaşmadan 91-90 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2237