Jasikevicius: Gündemimde Pau Gasol yok - BasketFaul.com

Jasikevicius: Gündemimde Pau Gasol yok

03-09-21 13:12
Barcelona Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, 11 Eylül’de başlayacak olan İspanya Ligi öncesinde yeni sezon planları hakkında konuştu.

Litvanyalı koç, Rac1‘e verdiği bir röportajda Pau Gasol’ün geleceği hakkında da konuştu:

“Sahip olduğumuz oyuncularla çalışmaya odaklanmış durumdayım ve şu an Pau Gasol gündemimiz değil. Daha sonra kararını verirse (emeklilik ihtimali konusunda) durumu tekrardan gözden geçireceğiz. Pau Gasol için onay verecek isim ben değilim; maaşını ben ödemiyorum. Konu tekrardan gündeme gelirse kulüp, oyuncu ve teknik ekip olarak bir görüşme düzenleriz.”

Jasikevicius daha sonra Barcelona’nın yeni sezon kadrosunun nasıl daha dengeli bir konumda olduğu hakkında ifadeler kullandı:

“Adam Hanga bizimle devam edemiyor çünkü bütçede kesintiye gitmemiz gerekiyordu ve bazı sportif sebepler de bizi bu karara itti. Claver’in sakatlığıyla birlikte geçen yıl 3 numarada sıkıntı çektik. İkincil bir guard opsiyonumuz da olmadı. Şimdi daha dengeli bir takım kurduk. 

Takımıma hep inandım. Genç oyuncularımız var. Şu an hazır olmayan ancak birkaç yıl içerisinde hazır olacak isimler kadroda. Geleceği olan gençlerle bir bakıma risk alacağız. Sonrası onların performansına kalmış.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1402