Çelebi Diyarbakır'da hem başkan, hem antrenör - BasketFaul.com

Çelebi Diyarbakır'da hem başkan, hem antrenör

29-08-21 17:10

Diyarbakır Basketbol'la şehir uzun yıllardır uzak kaldığı profesyonel liglerde mücadele etmeye geri dönüyor. Kurucusu 14 yıldır şehirde Fenerbahçe Spor Okulları'nda antrenörlük yapan Hasan Çelebi. Biz de yeni sezon başlamadan kendisinden konuştuk.

- Bu kulübün temelleri 5 yıl önce temelleri atıldı. Her detayıyla özenle ilgilendiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz bir süreç oldu.

- Şu an da kulübün hem Başkanı, hem de başantrenörü konumundayım.  Takımla ilgili kurmak istediğim yakınlığı antrenörlüğü de İşin içine katarak Diyarbakırımızın da en önem verdiği aile kavramını ve aidiyet duygusunu oyuncularımıza ve teknik ekibimize işledikten sonra sadece başkanlık görevine devam edeceğim.

- Diyarbakırımız da basketbol için iyi bir potansiyel olduğunu biliyorum. Burada yetiştireceğimiz oyuncuları Türk basketboluna kazandırmak ve milli takımda görmek istiyoruz.

- Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan 7500 kişilik Seyrantepe Spor tesislerini hem antrenman hem de maçlarmızı oynayacağımız salon olarak belirledik.

- Halkımız heyecanlı ve bizi desteklemeye hazır. Amacımız uzun vadede üst liglere çıkarak şehrimizi en iyi şekilde en iyi yerlerde temsil etmektir.

- Amacımız uzun vadede üst lige çıkarak orada kalıcı bir organizasyon olmak.

- Bu şehrin takımının tribünde olduğu kadar sponsorluk anlamında da desteğe ihtiyacı vardır. En büyük isteğim herkesin takımımıza sahip çıkarak destek vermesidir

Diyarbakır Basketbol Teknik Kadro: Hasan Çelebi (Başkan - Başantrenör), Burak İşlek (Genel Menajer), Çetin Yıldız (İdari Menajer), Semih Anlı (Asistan Koç), Hamit Özkoçak (Asistan Koç), Veysel Özyavuz (Kondisyoner)

Oyuncu Kadrosu: Ogulcan Sevim, Muhammed Faik Altınkalem, Sercan Tülek, Adnan Kapucu, Hasan Özaytabak, Emin Şimşek, Mustafa Ünlü, Mervan Dervişoğlu, Abdulsamed Sürer, Baran Danış

Yorumlar Okunma: 1501