Ömer Faruk'un NBA'deki hedefleri - BasketFaul.com

Ömer Faruk'un NBA'deki hedefleri

29-08-21 11:27
NBA Yaz Ligi’nde Miami Heat formasıyla etkileyici bir performans gösterdikten sonra Miami ekibinden 2 yıllık garanti kontrat alan Ömer Faruk Yurtseven, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

NBA’deki hedefleri hakkında konuşan Ömer Faruk, “Kendime sınır koymak istemiyorum ama ilk hedeflerimden birisi rotasyondan başlamak. Daha sonra ilk beşe girmek, uzun vadede de All-Star seçilmek.” dedi.

Yurtseven şöyle devam etti: 
“Amerika’ya adaptasyon sürecim de pek kolay geçmedi. Fenerbahçe‘de oynadığım dönemde etrafımda sürekli İngilizce konuşulmasına hazırdım ama sürekli İngilizce konuşmaya alışmak çok kolay olmadı. En az 1 yıl süren bir adaptasyon sürecim oldu. Miami’ye geldiğim dönemde çalışmaya ağır şekilde başladık. Beni buraya hazırlayan en şeylerden birisi yaptığım antrenmanlardı. Gözler önünden kaybolduğum süre içerisinde hem oyunum hem de hayat açısından bütün eksiklerimi kapatmaya çalıştım.”

Daha sonra Miami Heat organizasyonu hakkındaki fikirlerini paylaşan Ömer Faruk, “Miami, çalışma konusundaki kararlılığımı ve isteğimi ödüllendirdi. Devamının da geleceğini biliyorlar. Bir noktadan sonra herkes veteran gibi gözüküyorsun demeye başladı. Bu da benim çok hoşuma gitmeye başladı. Miami’de hedef her sene şampiyonluk. Pat Riley ve Erik Spoelstra’nın her sene amacı kazanmak. Kazanmamak diye bir opsiyon yok.” diye konuştu.

Yeni koçu Erik Spoelstra hakkındaki fikirlerini de paylaşan temsilcimiz, “Miami’ye geldiğimde koç halter salonundaydı ve halter yapıyordu. Hiçbir koçun kendine bakma, spor yapma gibi bir zorunluluğu yok. Bence ligdeki koçlar arasında fiziksel olarak en iyi durumdaki koç olabilir.” yorumunda bulundu.

Daha sonra yeni takım arkadaşı Jimmy Butler hakkında da konuşan Ömer Faruk, “Hırsı çok ayrı seviyeye getirmiş birisi. İdmanlarda ve maçlarda bunu görebiliyorsunuz. Herkesten %100’ünü bekleyen, kendisi %100’ünü verdiği için de rahatlıkla liderlik yapabilen birisi.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra eski kulübü Fenerbahçe‘nin taraftarları hakkındaki düşüncelerini aktaran genç oyuncu, “Fenerbahçe taraftarı benimle çok ilgili. Avrupa’nın en iyi taraftar gruplarından birisi. Oranın altyapısından yetiştim. Orası sürekli olarak benim evim olacak. İlk engeli orada atladım.” sözlerini söyledi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1459