Neden İstanbul Efendileri? - BasketFaul.com

Neden İstanbul Efendileri?

21-08-21 07:25
TB2L'ye başvuran 20 yeni takımı tanımaya ve sizlere tanıtmaya başlayacağız. Bu seriye isminden de etkilenerek İstanbul Efendileri le başlıyoruz. Kulübün kurucularından biri de Mustafa Evkuran... Eski bir basketbolcu olan  Evkuran profesyonellik düzeyine yaklaşmışken avukatlık olan mesleğinde karar kılmış ama basketbol sevdasından vazgeçememiş, arkadaş grubu ile İstanbul Efendileri'ni kurmuş... Artık söz yönetim kurulu üyesi ve genel menajer Avukat Mustafa Evkuran'da...

* Kulübün ismi Yönetim Kurulu Başkanımız Tolga Sandal tarafından yönetim kurulumuza sunuldu, oybirliği ile kabul gördü. Bizler Yönetim Kurulu olarak efendiliğin yalnızca basketbol sahasında olması gerektiği noktasında değil, tüm hayatta olması gerektiği kanaatindeyiz.  Sporcular ve teknik kadro belirlenirken ekibin zeki, çevik ve ahlaklı olmasının yanı sıra efendi olmasını da bir kriter olarak belirledik. Altyapıdan yetişecek evlatlarımıza efendiliği aşılamayı kulüp mottosu olarak belirledik. Mottomuzda birebir kulüp ismi olarak belirlendi.

* Bu sezon ligi bitirebileceğimiz en iyi noktada bitirmek istiyoruz. Başarı kriterimiz kaybetmek ya da kazanmak olmayacak. Parkede son düdüğe kadar mücadele etmiş, terinin son damlasına kadar akıtmış bir oyuncu ekibini sahada görebilir isek biz yönetim olarak mutlu olacağızdır. Elbette kazanmanın önemini biliyoruz fakat kazanmak için mücadele etmenin de ön şart olduğunun farkındayız. Uzun vadede Türk Basketboluna efendi ve ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz. 
 
*  9 oyuncu ile prensipte anlaşmıştık. Takımın iskeletini 1 ay önce oluşturmuştuk. Projelerimizi radarımızdaki oyunculara anlattığımızda onlar da heyecanlandılar ve projede bulunmak istediklerini kulübümüze ilettiler. Şu anda Anıl Atamış, Volkan İncekara, Onur Yüzüak, Serkan Kırçe ve Yusuf Poturoğlu ile ön anlaşmalarımızı imzaladık. En kısa zamanda resmi imzaları da atacağız. Tüm oyuncularımızın karakterlerine çok güveniyoruz.

* Baş antrenör olarak tecrübeli antrenörlerden Hamdi Gürgen ile uzun vadeli bir sözleşme imzaladık. Hamdi Hoca çalışkan, heyecanlı ve şu an için başarıya aç bir koç. Bir dönem BGL’de çalışmış olmasından dolayı genç oyunculara hakim. Yardımcı antrenör olarak ise yıllardır TB2L’de efendiliği ile ün salmış Turgay Tatlı ile anlaştık. Turgay Hoca ilk defa antrenör olarak görev yapacak ve kendisi de çok istekli.

Mustafa Evkuran ve başkan Tolga Sandal... 

Yorumlar Okunma: 6438