Erhan Ernak: Çok inançlıyız - BasketFaul.com

Erhan Ernak: Çok inançlıyız

16-08-21 14:35
Erhan Ernak, Anadolu Efes, Darüşşafaka ve Galatasaray'dan sonra geldiği Bahçeşehir Koleji'nde beşinci yılına giriyor ama geçen sezon sonunu saymazsak bu defa baş antrenör olarak... BSL'ye geldiği günden bu yana kurduğu kadroların karşılığını tam olarak alamayan Bahçeşehir Koleji bu yaz da dikkat çekici isimleri bir araya getirdi ve kadro olarak ligin başaltı ekiplerinden biri olarak sezonu açtı. Heyecan verici bir sorumluluğu üstlenen, büyük donanıma sahip Erhan Ernak'ın sezon sona erdiğinde kariyerine başarılar eklenmesini dileriz.

Sezon öncesi söyleşi yaptığımız Ernak'ın yanıtlarına geçelim...

"Önceki sezonlarda kimya konusunda hep problem yaşadık. Başka isimleri alabilirdik ama yan yana oynayabilecekleri kadromuza kattık. En çok para alanın en iyi performansı sergileyeceğine dönük bir ilişkinin garantisi yok, önemli olan yan yana iyi oynayabilecek iyi oyuncuları bir araya getirebilmek. Açıkçası geçen sezon ortasından bu yana doğru kimyayı oluşturabilecek oyuncular üzerinde çalıştık ve transferlerimizi yaptık. Hüseyin Başkan "o sene bu sene" diye sloganı ortaya koydu. Bizler de TBL'deki ilk senemizin heyecanımıza döndük. Çok inançlı başlıyoruz..."

Ernak'ın oyuncularla ilgili yorumları da şöyle...
* Jamal Jones 1'den 4'e kadar oynayabilen, hem fundamentale hem zekaya sahip bir oyuncu. Benim sahadaki elim kolum. 
* Jamar Smith çok büyük profesyonel, çok deneyimli ve herkes iyi çok iyi bir örnek.
* Devin Williama BSL'yi tanıyan, Euroleague seviyesinde bir uzun. Dış şutunu da kullanabilirsek elimizi genişler. Çok çalışıyor, antrenman sonrasında 1,5 saat şut atıyor.
* Daha önce skorer guardlarla oynadık ve açıkçası diğerlerinin eline az top geldi. Langston Hall maestro olarak eli sıcak oyuncuyu oyuna katmayı bilen bir oyun kurucu.
* Ben Bentil ligdeki 4 numara profilinin tersine içeride çok kuvvetli, savunulması zor bir oyuncu ve ayrıca dış atışı da iyi.
* Oğuz Savaş, Alperen'in saymazsak geçen sezonun en flaş uzunu. Bursaspor'un ivme yaptığı noktada taşın altına elini koydu ve buraya da büyük hevesle geldi
* Berkay Candan Fenerbahçe'de çok süre alamadı, basketbolu çok özlediğini düşünüyorum. Yeniden sahneye çıkmak istiyor.
* Erkan Yılnaz basketbolunu olgunlaştırdı, A Milli Takıma çağrıldı ama sakatlığı nedeniyle gidemedi. Kavganın içimde olmaktan çekinmiyor. Bu sene daha iyi bir Erkan izleyeceğiz.
* Muhammed Baygül defansif özelliği üst düzeyde olan, takım olgusunu bilen, bizi yanıltmayacak bir oyuncu.
* Kartal Özmızrak Türkiye'nin en iyi play makerlarından biri, çok önemli rol üstlenecek.
* Hadi Özdemir takımın abisi, en iyi antrenman yapan oyuncu. Profesyonel kariyerinde 21. sezonu oynayacak ve herkesin ondan öreneceği çok şey var.
* Yerli-yabancı hepsi çok iştahlı, basketbolu oynamaktan hoşlanan, iş ahalkı üst seviyede

oyuncular.  

Yorumlar Okunma: 2712