Her zaman takım kazanır (Gencer Baytimur) - BasketFaul.com

Her zaman takım kazanır (Gencer Baytimur)

03-08-21 11:40
Uluslararası arenada ABD'nin belalısı İspanya bu kez başaramadı. ABD karşısında Ricky Rubio'nun 38 sayısı onun için torunlarına anlatacağı kariyerindeki müthiş başarı hikayeleri arasında belki en iyilerinden biri olacak ama bu görkemli bireysel performans İspanya'yı yarı finale taşımaya yetmedi.

Olimpiyatlarda mücadele eden ABD şüphesiz çok iyi bir takım ancak ilk Dream Team gibi ne "yenilmez" ne de "rüya" takımı. Ne var ki yine de NBA yıldızlarından kurulu böyle bir takımı bireysel performansla değil daha önce Fransa'nın Nijerya'nın yaptığı gibi ancak takım oyunuyla alt edebilirsiniz.

Aslında İspanya artık büyük ihtimalle son turnuvalarını oynayan Gasol Brothers'ı bir kenara koyarsanız bunu başarabilecek birkaç takımdan biriydi. İlk iki periyodda ortaya koydukları takım performansıyla farkı çift hanelere çıkartarak da bunu gösterdiler. Ancak basketbolu icat eden Amerikalıların deyimiyle basketbolda "Biz" her zaman "Ben"e üstün gelir. Burada da olan buydu.

İspanya müthiş Euroleague ve NBA yıldızlarına sahip bir takım ancak bu yıldızların güçlerini birleştirip Voltran'ı oluşturamazsanız Siyahi Dev'i yenemezsiniz.

İspanya ilk iki periyodda çok iyi takım oyunu oynadı, Rubio hücumda, Fernangomez savunmada devleşti, Rubio'nun bıraktığı yerden Rodriguez direksiyonu devraldı. Llull, Claver herkes katkı verdi ve ikinci periyodun sonunda yakalanıncaya kadar işler takım olarak iyi gitti.

Ne var ki ikinci yarı Rubio'nun solo performansı dışında İspanya'daki hiçbir oyuncu oyuna dahil olamadı ve sonuç kaçınılmaz oldu.

Günün sonunda Popovich'in kabusları gerçek olmadı, ABD yarı finale çıktı, İspanya evine döndü ve Rubio kariyer duvarına ABD'ye karşı atılmış görkemli 38 sayı trofesini astı.

Son söz, bu ABD takımını takımını ancak takım basketbolu oynayan birileri yenebilir... 

Yorumlar Okunma: 2659