Sultanlar'dan harika başlangıç - BasketFaul.com

Sultanlar'dan harika başlangıç

25-07-21 13:35
A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Tokyo Olimpiyat Oyunları’na müthiş bir galibiyetle başladı.

B Grubu’ndaki ilk maçında son olimpiyat şampiyonu Çin ile karşılaşan Filenin Sultanları, rakibi karşısında muhteşem bir performans sergileyerek sahadan 3-0’lık zafer ayrıldı.

Olimpiyat Oyunları tarihindeki üçüncü galibiyetine imza atan Millilerde, Ebrar Karakurt 18, Eda 13, Zehra 11, Hande 10, Meliha 4 ve Cansu 3 sayıyla oynadı.
 
Millilerimiz gruptaki ikinci maçını Salı günü İtalya ile yapacak.

ÇİN-TÜRKİYE: 0-3
SALON: Ariake Arena
HAKEMLER: Susana Rodriguez (İspanya), Luis Gerardo Macias (Meksika)
ÇİN: Zhu Ting, Yan Ni, Gong, Zhang, Yuan Xinyue, Ding, Wang (L) (Yao Di, Liu Yanhan, Yingying Li, Yuanyuan, Yuanyuan Wang)
TÜRKİYE: Cansu, Hande, Zehra, Ebrar, Meliha, Eda, Simge (L) (Şeyma)
SETLER: 21-25, 14-25, 14-25
SÜRE: 1 saat 20 dakika (27′,28,’25’)

Basketfaul'un notu: Bugün yendiğimiz Çin 3 Olimpiyat, 2 Dünya, 5 Dünya Kupası şampiyonluğu bulunan bir voleybol devi... Sadece yenmedik, paramparça ettik. Spora basketbolcularla aynı salonda başlayan Kadın Voleybolcularımızla ne kadar gurur duysak azdır. Umarız ülkeye boyunlarında altın madalya ile dönerler. Gün itibariyle Dünya sıralamasının dördüncü basamağında bulunan kadın voleybolcular ve onları buraya getiren organizasyon, takım sporlarıyle uğraşan diğer federasyonlara çok şeyler anlatıyor. Anlamak isteyen varsa...

Olimpiyatları yayınlayan TRT'nin çok hazırlıksız olduğunu üzülerek ya da canımız sıkılarak izliyoruz. Ne spikerlerin, ne yorumcuların anlattıkları branşlarla ilgileri yok. En iyilerinden biri olan voleybol spikerinin, "Üçüncü çeyrekte dokuzuncu dakikayı geride bıraktık." demesi karşısında "Maçın bitmesine kaç dakika kaldı?" diye düşünmemiz mi gerekirdi. Diğer spikerleri hiç sormayın... Hepsi futbolda kalmış... 

Yorumlar Okunma: 1279