U20 Milliler Polonya'ya 3'lük farkıyla yenildi - BasketFaul.com

U20 Milliler Polonya'ya 3'lük farkıyla yenildi

22-07-21 22:01

İSTATİSTİK:

U20 Milliler gruptaki üçüncü maçında Polonya'ya 82-73 yenildi. Polonya'nın maç boyu bulduğu 15 üçlük fark yaratan nokta oldu. Millilerde ilk maçta elinden sakatlanan Eray'ın yanı sıra bu maçta takımın tek 2001'li oyuncusu Ahmet Safa Yılmaz da forma giymedi. Sadece Bora ve Ozan'ın çift hanelere çıkabildiği milliler 7/25 üçlük atınca oyunu hücumda hiç genişletemedi. Polonya'da Kacper Gordon sadece 22 dakikada 20 sayı üreterek maçın yıldızı oldu.

Maça iyi başlayan Polonya üstünlüğü erken yakaladı. Dış atışlarla etkili olan rakibimize karşı pota altını kullanmaya çalıştık. El üstü şutları dahi sokan rakibimize karşı savunmada değişiklikler yapsak da bir türlü engel olamadık. İlk çeyrek 25-16 sonuçlanırken rakibin hücum silahlarını hiç durduramadık.

İkinci çeyreğe savunmada çok daha derli toplu girdik. Sahaya sertlik getirince rakibi de zor şutlara yönelttik. Fakat bu sefer bizim de hücumumuz tıkandı. SAdece 12 sayı yediğimiz çeyrekte kendimiz de 12 sayı üretebilince fark sabit kaldı. İLk devre 37-28 Polonya üstünlüğü ile sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte ilk 100 saniyede gelen 8-0'lık Polonya serisi maçı adeta kopardı. Mola alsak da dönüşte bu sefer 9-2'lik seri verince fark 22 sayıya kadar geldi. Rakibi asla durduramazken içeriden ve dışarıdan inanılmaz üretim bulan Polonya potamıza sayı yağdırdı. İlk yarının tamamında 37 sayı atan Polonya bu 10 dakikada tam 34 sayı üreterek tüm direncimizi kırdı. Son çeyreğe 71-48 önde gitiler.

Son çeyrekte ayağını gazdan çeken Polonya'ya karşı savunma yapmayı hatırladık. Rotasyonların da genişlemesiyle iyi performans sergiledik ve farkı eritmeye başladık. Yine de en fazla 9 sayıya kadar indirebildik. Kalan sürede hata yapmayan Polonya karşılaşmadan 82-73 galip ayrıldı. 

Yorumlar Okunma: 1684