U20 Milliler ev sahibine yenildi - BasketFaul.com

U20 Milliler ev sahibine yenildi

22-07-21 00:10

İSTATİSTİK: 
U20 Milliler gruptaki ikinci maçında evsahibi Gürcistan'a 77-69 yenildi. İlk devre 10/16 üçlük sokan rakibimize hücum ribaundlarında 24-7 üstünlük kursak da 26 sayıdan geri dönemedik. İkinci şans sayılarında 23-2, boyalı alanda ise 30-8 üstünlük kursak da rakibin 14 üçlüğüne engel olamadık.


Karşılaşma iki takımın da hücumda etkili olmasıyla yüksek skorlu başladı. İlk 4 dakika sonunda skor 9-9 oluştu. Bu dakikadan sonra milliler kontak kapatırken Gürcistan sayı yağdırdı. Çeyrek sonuna kadar gelen 14-1'Lik seriyle ilk çeyrek 23-10 Gürcistan lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe de dış atışlarla başlayan Gürcistan farkı açmaya devam etti. Üst üste isabetler bulan rakibe karşı molaları yaksak da fark 20 sayı civarına ulaştı. Ne yaparsak yapalım rakibin üçlüklerine engel olamadık. Gürcistan ise postuplarımıza sürekli yardım getirerek risk aldı ve biz dış atışları sokamayınca fark korundu. Yine 23 sayıyerken devre arasına 46-29 geride girdik.

Üçüncü çeyrekte çok daha sert çok daha keskin bir milli takım vardı. Bu fitilin ateşini yakanlar ise hakemler oldu. Çeyrek başında gelen anlamsız teknik fauller ile kendine gelen milliler 20'yi aşan farkı eritmeye başladı. 11-2'lik seri yakalayan milliler farkı da eritti. Basketfauller ve dış atışlar ile farkı çift haneler sınırına getirdik. Son çeyreğe 6-51 skoruyla Gürcistan önde gitti.
 
Son çeyreğe de baskılı savunmamızla ve sertlikle başladık. Hücum ribaundlarını forse eden milliler hücumda tam istediklerini yapamasa da üretimi sağladı. İlk 4 dakika rakibe sayı attırmazken Karahan'ın üçlüğü ile farkı 5 sayıya indirdik. Tavakarashvili'nin can sıkıcı üçlüğü bize molayı aldı1:dı. Mola dönüşü isabetlerle farkı 3 sayıya tekrar indiridk. Fakat burada gelen biraz da şans kokan 7-0'lık Gürcistan serisi maçı kopardı. Çift hane seviyesine gelen farkı serbest atışlarla koruyan Gürcistan karşılaşmadan da 77-69 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1799