Ernak: Kadromuz geçen sezona göre daha derin - BasketFaul.com

Ernak: Kadromuz geçen sezona göre daha derin

14-07-21 19:52
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, yerli ve yabancı birer 4 numara dışında transferi tamamladıklarını, geçen sezona göre derinliği olan kadro kurduklarını söyledi.

Geçen sezon atletizm ve size açısından dezavantajı olduklarını belirten Ernak, yeni kadro oluşumunda bunu da dikkate aldıklarını ifade etti.

Ernak'ın sezon öncesi düşünceleri şöyle...

"Oyun kurucu pozisyonunda Troy Caupain sadece kendisine değil, etrafına da yardımcı olabilecek özelliklere sahip.

2 ve 3 numaralar için çıkış arayan, kariyerinin başında olan Wayne McCullough ve Isaiah Pineiro'yu kadromuza kattık. Bu pozisyonda şutör oyuncu eksiğimiz olduğu için de Can Maksim'i aralarına ekledik.

4 numaraya bir Türk, bir de yabancı alacağız. Uzun pozisyonunu da Berke Atar ve Gabriel Olaseni ile zenginleştirdik.

Savunmacı takımımızla geçiş hücumundan çok sayı atan atmayı hayal ediyoruz.

Hayalini kurduğumuz yeri bütçeyle ilişkilendirmiyoruz. İlk etapta play off'ları hedefliyoruz, bunu başardığımızda da hedefimizi revize edebiliriz.

Geçen sene kadro derinliğimiz Şampiyonlar Ligi için yeterli değildi, sezon başında da çok sakatlık yaşayınca istediğimiz yerlere gelemedik. Bu sezon önce grup birinciliğini, bu olmazsa 2-3'lerin oynayacağı play-in yoluyla devam etmeyi amaçlıyoruz."

Ernak geçen sezon ligin kalitesinin tatmin edici olmadığını da vurgulayıp şöyle konuştu:

"Baskebol kalitesi tatmin etmedi, sezon sonlarında lidge kalma ve sıralama mücadelelerinde yaşanan heyecan play-off'larda sürmedi. Ligimizi daha seyredilir hale getirmek için oyuncu kalitemizi, oyuncu popülaritesi, oyun temposunu artırmamız şart. Bunu yapabilecek yabancı oyuncu sayısı sadece belli takımlarda oluşabileceği için heyecan yaratacak, kendi hikayesi olan oyuncularımızı yetiştirmek zorundayız. 

Geçen sene basketboldan biraz anlayanlar ligimiz yerine Euroleague ve NBA'i seyretti. Kendi oyuncularımızı büyük oyuncu haline getiremezse, ligimizin kalitesini yükseltemeyiz."

DARÜŞŞAFAKA'NIN KADROSU
GELENLER: Can Maksim Mutaf (Frutti Extra Bursaspor), Isaiah Pineiro (VEF Riga), Wayne McCullough (Lahti), Berke Atar (MZT), Sinan Sağlam (Afyon Belediyesi), Gabriel Oleseni (Büyükçekmece), Troy Caupain (Ratiopharm ULM)

KALANLAR: Doğuş Özdemiroğlu, Doruk Dora, Sinan Güler 

Yorumlar Okunma: 1442