Yücel: Frutti Extra Bursaspor'u herkes keyifle izleyecek - BasketFaul.com

Yücel: Frutti Extra Bursaspor'u herkes keyifle izleyecek

08-07-21 20:43
Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, Basketfaul'un sorularını yanıtlarken, "Herkesin beğeneceği, savaşan bir takım oluşturduk." dedi.

Yücel'den pasajlar...

* Ne istediğimizi bilerek transfere başladık. Geçen seneden takip ettiğimiz oyuncular da vardı. Başkan Sezer Sezgin ve Uludağ İçecek Ailesi'ne çok teşekkür ediyorum. Hızlı davranmamızda ve istediğimiz oyuncuları almamızda bize büyük destek verdiler. 

* Performanslarından ve karakterlerinden emin olduğumuz oyuncuları kadromuza kattık. Her maç yüzde 100'ünü verecek oyuncular... Kazansak da, kaybetsek de taraftarın alkışlarla soyunma odasına göndereceği, rakip taraftarların da beğeneceğini umduğumuz savaşacak bir takım oluşturduk. Yabancılar da, gençler de gelişime açık oyuncular. Yerlilerden bazılarını A Milli Takımda, zaman içinde Eurolegaue'de göreceğiz.

Gençlerle de uzun süreli kontratlar yatık. Önümüzde futbolun Futbolda Vakıfköy örneği var. Yeni şube olduğumuz için altyapıyı henüz oluşturma aşamasındayız ama birkaç yıl sonra kendi altyapımızdan yetişenler de bu takımda ciddi rol alacak. Hedefimiz kendi oyuncularımızın yerli kadrosunu oluşturacağı bir Bursaspor. Asistan koçumuz Mirche Petreski aynı zamanda altyapı ile ilgilenecek, Serhan  Kavut'la beraber iyi işler yapacaklar.

* Taraftarımızı çok özledik. Bursaspor profiline uygun oyuncuları onlar da çok beğenecek ve herkes bu takımı izlerken keyif alacak.

* Geçen sezon Avrupa deneyimi olmayan yabancılarımız vardı, ayrıca pandemiden de çok zarar görüp Eurocup'ta istediğimiz sonuçları alamadık. Bu defa Avrupa deneyimi olan yabancıların ve tabii yeri oyuncularımızın katkısıyla ilk etapta TOP 16'ya kalmak istiyoruz. 

Yorumlar Okunma: 1070