Obradovic'ten Partizan açıklamaları - BasketFaul.com

Obradovic'ten Partizan açıklamaları

17-06-21 21:55
Zeljko Obradovic, parkelere dönüş ve NBA ihtimalleri üzerine konuştu.

Sırp çalıştırıcının özellikle 1992’de ilk EuroLeague şampiyonluğunu kazandığını Partizan’a dönüş ihtimali yüksek sesle konuşulurken Obradovic, NIN ile gerçekleştirdiği röportajda siyah-beyazlı takıma dönüş ihtimali ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Partizan’daki insanlarla sürekli temas hâlindeyim ve her zaman Partizan’a yardımcı olmanın yollarını arıyorum. Fakat sadece Partizan’a değil, tüm kulüplerimize bunu yapmaya çalışıyorum.

Avrupa basketbolunda iyi dostlarım var ve bu kulüplerden biri için ne zaman iyi bir söz söylenmesi gerekse bunu yapmaya çalıştım? Neden? Çünkü Avrupa’nın buradan çıkan koç ve oyunculara saygı göstermesi gerektiğine inanıyorum. Avrupa basketbolu için Partizan ve Kızılyıldız’ın EuroLeague’de olması çok önemli. Bu durum gerginliği çok azaltır. İnsanların basketbolu sevdiği ve anladığı bir şehir olarak Belgrad, her hafta dolu salona ev sahipliği yapar ve bu da tüm Avrupa’ya bir mesaj olur. Partizan’a dair hislerim ve Partizan’ın benim için anlamı büyük.”

Avrupa basketbolunun bir başka önemli ismi Drazen Dalipagic’in “Obradovic’in Partizan’a gidişi beklenmedik bir hamle olur” şeklindeki sözlerini ise Obradovic şöyle yorumladı:

“Ne cevap versem bir yöne çekilebilir ama şunu söyleyebilirim: Mesela, bazen çılgınlık iyi değil midir? 1991’de 31 yaşımdayken oyunculuğu bırakıp koç olacağımı eşime söylediğimde çok garipsedi ve ‘Otur biraz dinlen’ dedi. Asıl mesele şu: Ben Avrupa’daki değerimi biliyorum ama bir yere sadece çalışmak için değil, tutku için de gitmek çok önemli.”

Obradovic son olarak NBA’e gidiş ihtimali ile ilgili ise şunları söyledi:

“NBA kesinlikle olmaz. Bence bu, kırılması çok zor bir kısır döngü. Avrupalı koçlara güvenmiyorlar, bu açık. Aslında Amerikalı olan ama kariyerini Avrupa’da inşa eden David Blatt gibi koçlara bile güvenmiyorlar.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2597