Basketbola geç başladı, 42 yaşında bıraktı: Adem Ören - BasketFaul.com

Basketbola geç başladı, 42 yaşında bıraktı: Adem Ören

01-06-21 15:15
Basketbola çok geç başladı, hatta altyapılarda oynama fırsatı olmadı ama özellikle şut yeteneği ile yıllarca oynadı... Geç başladığı basketbolu o kadar sevdi ki, son yıllarda TB2L'ye de razı oldu ve sonunda 42 yaşında basketbolu bıraktı... Adem Ören... O bugünden itibaren Harem Spor'un menajeri...

Adem sahalardaki 25 yılı kısaca şöyle özetledi...

* Akhisar'dayken lise 1'de boyum 1.75 idi, lise 3'te 2.02 olunca hafta sonlarında Karşıyaka genç takımının antrenmanlarına gitmeye başladım. Basketbolu öğrenmeye çalıştığım günlerde genç yaşım doldu ve ilk kez Karşıyaka A Takımı'nda oynadım. Yıl 1996 idi... 

* Sırasıyla Karşıyaka, Ankaragücü  Büyük Kolej, Telekom, TOFAŞ, Telekom, Beşiktaş, Telekom Beşiktaş, Darüşşafaka, İBB, Pertevniyal, Bakırköy, Sigortam İTÜ, Muratpaşaoğlu ve son olarak Haremspor formalarını giydim. Oynadığım her maçta keyif aldım.
* Haremspor Başkanı Cem Efe'nin kulüple ilgili projeleri beni heyecanlandırdı ve basketbolu bırakıp bu projelerin içinde yer almaya karar verdim.
* Bizim zamanımızda hepimiz sokaklarda spor yapardık. Şimdiki çocuklar ise sporu bilgisayar oyunları üzerinden oynamaya başladı. Maalesef sağlıksız nesiller yetişiyor.
* Tanjevic Milli Takım antrenörü iken beni de aday kadroya çağırmıştı. A Milli olamadım ama B Milli ve Üniversite Milli Takımlarında oynadım.
* En unutamadığım sezon elbette Beşiktaş'ta 3 kupa kazandığımız sezondu. En kötü anım ise TOFAŞ'la ligden düşmemizdi. 
* Oyuncular olarak en büyük eksiğimiz bir araya gelip Oyuncular Birliği'ni kuramamış olmamızdır. Kimin başına bir şey gelse sesini yükseltti ancak etrafında fazla insan görmedi.
* TB2L'de yabancı olmaması özellikle genç yerlilere katkı veriyor ancak kulüp, salon, organizasyon, hakem kalitesinin yükselmesi lazım.
* Birlikte oynadığım o kadar çok iyi oyuncu var ki... Onlardan beş yapmam kolay değil... Yine de şu isimleri verebilirim... 

Deron williams (Carlos Arroyo), Serkan Erdoğan, Haluk Yıdırım (David Hawkins), Zoran Erceg, Hüseyin Beşok... 

Yorumlar Okunma: 3811