Gecenin kahramanı Ergin Ataman (Haydar Kemal Ateş) - BasketFaul.com

Gecenin kahramanı Ergin Ataman (Haydar Kemal Ateş)

31-05-21 00:45
Efes Pilsen (Anadolu Efes) son 3 senenin değil, neredeyse 50 senenin doğru, özverili ve sabırlı yatırım ve çabalarının ödülünü, sayısız kupalardan sonra en büyük kupa ile aldı.

Bu günlere, yönetim kademesi, birçok değerli antrenör, menajer ve oyuncuların üstün çabaları neticesinde sabırla, yılmadan, ısrarla çalışarak geldiler.

Şampiyonluk maçı hakikaten çok hızlı ve sert oldu. Hemen her oyuncu oynadığı süre içinde faydalı olmaya çalıştı. Sertaç’ın efsane başlangıcı, Moerman’ın kritik ribaund ve akıl dolu basketleri, Micic’in bir devre bekleyip, ikinci devre "ben Avrupa’nın penetre kıralıyım" deyişi, Larkin’in Ergin Ataman'ın ondan vazgeçmemesinin karşılığını fazlası ile vermesi herkese çok mutlu bir gece yaşattı. Bu gece bizi, bu moral bozucu günlerde uzun müddet idare eder.

Bu arada bir antrenör gözü ile diyebilirim ki, bu gecenin esas kahramanı, son yıllardır gördüğüm en iyi maçını çıkaran “Ergin Ataman”dır. Sanki her dakikasını önceden hesap ederek maça gelmiş gibi idi. Son periyoda kadar iyi savunma, çok iyi hücum, az faul sayısı ile gelip son periyodda savunmayı bir derece daha sertleştirerek o ana kadar faullerle Efes'i durdurmaya çalışan Barcelona’yı oyundan iyice düşürdü. Son derece yerinde oyuncu değişimleri ile maçı istediği şekilde kendi kontrolünde götürüp, bitmesini sağladı.

Bu başarıda kutlanması gerekenler, sadece bu sene görev yapanlar değil, bu takım kurulduğundan bu güne kadar büyük emekleri geçen sevgili Aydın Örs, rahmetli Doğan Hakyemez, Pano Natof, Mahmut Uslu, Oktay Mahmudi, rahmetli Çetin Çeki ve yazamadığım diğer birçok büyüklerimiz, arkadaşlarımız ve kardeşlerimizdir.

İlerideki yıllarda böyle günlerin daha fazla Türk oyuncu ile yaşanabilmesi dileği ile, herkese sonsuz teşekkürler.

Sağlık ve mutluluk dileğim ile... 

Yorumlar Okunma: 2879