Telekom eşitledi: 1-1 - BasketFaul.com

Telekom eşitledi: 1-1

15-05-21 15:16
Playoff çeyrek final ikinci maçında Türk Telekom sahasında Karşıyaka'yı ağırladı ve 19 hücum ribaundu, Samet Geyik'in müthiş performansı ile 76-70 kazanıp seriyi 1-1 eşitledi.

Türk Telekom'da Burak Gören yabancı oyuncu kadrosunda değişikliğe gitti ve Johnny O'Bryant yerine Kamar Baldwin tercihi ile başladı.

Türk Telekom maça Johnson-Baldwin-Dekker-Wiltjer-Samet beşi ile başlarken Karşıyaka maça Taylor-Onuralp-Metecan-Morgan-Mahir beşi ile başladı.

İlk çeyrekte Karşıyaka topu iç-dış ekseninde iyi dolaştırdı ve hücumlardan boş dönmeyince de skorda öne fırlayan taraf oldu. Türk Telekom bu bölümde savunmada switch yaparken Karşıyaka'yı savunmakta zorlandı. Türk Telekom hücumda sayı bulmakta zorlanırken hücum ribaundlarını zorlayarak bulduğu ikinci şans sayıları ile skorda tutunmaya çalıştı. Kamar Baldwin ve Samet Geyik bu bölümde Telekom adına etkili olurken Johnson ve Wiltjer etkisiz kaldı. Çeyrek sonunda Türk Telekım skorda Karşıyaka'yı yakalasa da ilk çeyreği Karşıyaka 21-18 önde kapattı.

İkinci çeyreğin başında Türk Telekom'da Kyle Wiltjer 3.faulünü aldı ve uzun rotasyonunda eksik olan Türk Telekom kısa beşe dönmek zorunda kaldı. Bu bölümde Karşıyaka DJ Kennedy'i alçak postta kullanarak hücumda isabetli atışları bulmaya devam etti ve devreye 5 dakika kala 33-25 önde girdi. Bu andan sonra üç guarda dönen Telekom hücumda daha isabetli atmaya başladı. Johnson ve Dekker'ın devreye girmesiyle oyunun iki tarafında da daha iyi efor gösteren Türk Telekom 11-0'lık seri ile skorda 36-33 önde geçti. Karşıyaka'da Raymar Morgan çizgiye giderek seriyi bitirse de çeyreğin son bölümünde Erdi ve Dekker'ın bulduğu üçlükler ile Türk Telekom devreye 42-36 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe de iyi başlayan taraf Türk Telekom oldu. Kamar Baldwin'in bulduğu üst üste sayılar ile farkı 9 sayıya çıkaran ev sahibi ekip çeyrek genelinde iyi oyununu sürdürdü. Bu çeyrekte Kyle Wiltjer'dan faydalanmak isteyen Türk Telekom bunda başarılı olamadı ve yıldız oyuncu 4 faule ulaşarak kenara geldi. Karşıyaka ise hücumda Metecan'la etkili olarak farkın açılmasına izin vermedi ve dış atış isabeti bulmanın yine zor olduğu çeyreği Türk Telekom 57-54 önde geçti.

Son çeyrek baştan sona başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Telekom bu çeyreğe de Kyle Wiltjer ile başlasa da Wiltjer çeyreğin ilk 1.5 dakikası dolarken 5.faulünü yaptı ve oyun dışında kaldı. Bu anda düşüş yaşayan Telekom'a karşı Karşıyaka Sek Henry ile basketler bularak 63-60'lık üstünlüğü yakaladı. Bu andan sonra Samet Geyik-Kamar Baldwin-Can Korkmaz üçlüsü ile hücumda etkinliğini artıran Türk Telekom maçta tekrar üstünlüğü ele geçirdi. Son 3 dakikaya 70-64 Türk Telekom üstünlüğü ile girilirken bu sefer de Kamar Baldwin 5. faulünü alarak kenara geldi. Kalan bölümde çizgiden hatasız dönmekte zorlanan Karşıyaka'ya karşı hata yapmayan Türk Telekom maçı 76-70 kazandı ve seride durumu 1-1'e getirdi. 

Öne çıkanlar...
Türk Telekom: Samet Geyik 18 sayı 17 ribaund, Can Korkmaz 15 sayı 3 asist, Kamar Baldwin 12 sayı 8 ribaund 3 asist.
Pınar Karşıyaka: Raymar Morgan 15 sayı 9 ribaund, DJ Kennedy 12 sayı 8 ribaund, Metecan Birsen 11 sayı 2 ribaund

Öne çıkanlar...
Türk Telekom: Nick Johnson 10 sayı, 4 ribaund, Kamar Baldwin 12 sayı, 8 ribaund, 3 asist, Samet Geyik 18 sayı, 11'i hücum 17 ribaund, Can Korkmaz 15 sayı, 2 ribaund, 3 asist

Pınar Karşıyaka: Metecan Birsen 11 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Raymar Morgan 15, 9 ribaund, DJ Kennedy 12 sayı, 8 ribaund 

Yorumlar Okunma: 1238