Sarıca: DJ ve Sek çıkık parmakla oynuyor - BasketFaul.com

Sarıca: DJ ve Sek çıkık parmakla oynuyor

13-05-21 18:18
Türk Telekom’u mağlup ederek play off çeyrek final serisinde 1-0 öne geçen Pınar Karşıyaka’da koç Ufuk Sarıca ve Sek Henry mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu…

Ufuk Sarıca:
“Bugün zor bir maç oldu. Kolay olmasını beklemiyorduk. Bugünkü maç 9 gündeki 5. maçımız. Çok sert 5 maç oynadık. Onuralp, Yunus sakat. Amath sakat olduğu için oynatamadık. Tony çok erken faul problemine girdi. DJ ve Sek, çıkık parmakla oynuyorlar. Bu şekilde sahada kalmaya çalışıyoruz. Zor olacağını zaten bekliyorduk ama maça da tutuk başlayınca skorda da geride kaldı. Gözüken suni bir fark vardı. İki uzuna dönüp içeride bize üstünlük kurdular. Biz bunu ortadan kaldırıp oyunun kontrolünü ele geçirdik. Sonra tecrübesizlikten bazı oyuncularımızın hataları oluyor. Yakalandık ama kazanmayı başardık. İnsanüstü mücadele sergileyen oyuncularımı kutlamak istiyorum bu kadar zor şartta. Şimdi bir maç daha kazanmamız gerekiyor. Cumartesi günü Ankara’da oynayacağız. Takım olarak durumumuzu tam bilmiyorum. İnşallah sağlıklı olursak takım olarak yarı finale çıkacak taraf olacağız. Bütün takımımı bir kez daha tebrik ediyorum.”

Sek Henry:
“Bizim için zor bir maçtı. Çünkü son dönemde çok fazla maç oynadık. 15 günlük bir periyotta 7 maç oynamış olacağız. Takım olarak bir yandan yorgunlukla mücadele ediyoruz. Ama bu sahada savaşmamıza engel değil. Her şeyimizi parkeye yansıttık ve maçı kazanmayı başardık. Şimdi biraz dinlenip 2. maça hazırlanmalıyız. Bu takvim bizi takım olarak çok zorladı. Şampiyonlar Ligi finalinden sonra kısa sürede bu kadar maç yapmak kolay değil. Takımımızla gurur duyuyorum. Mental olarak bir arada kalmak çok kolay değil. Bu şekilde devam etmek gerekiyoruz.” 

Yorumlar Okunma: 1101