Balıkesir 8. Manisa 9. - BasketFaul.com

Balıkesir 8. Manisa 9.

12-05-21 14:14

İSTATİSTİK

TBL 29. hafta erteleme maçında Manisa BBSK'ya konuk olan Balıkesir BŞB son çeyrekte yakaladığı ritmle 13 sayıya çıkan farktan geri dönerek karşılaşmayı 85-83 kazandı.

İlk 5'ler:
Manisa BBSK: Hall, Gökhan, Recep, Godfrey, Ramazan
Balıkesir BŞB: Knowles, İzzet, Mack, Polat, Tuğberk

İki ekip de karşılaşmaya agresif başladı. Balıkesir, İzzet ve Tuğberk ile uzak mesafeden kaydettiği skorlarla üstünlüğü eline aldı. Manisa, Godfrey'le karşılık verdi ancak 5 dakika kala bu oyuncu sağ ayak bileğinden sakatlanarak sahayı sedyeyle terk etti. Kalan dakikalarda çekişmeni sürdüğü ilk çeyrek 27-26 Balıkesir üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe Umut ve Eren'in basketleriyle başlayan Manisa,skor üstünlüğü eline aldı. Berkay'ın 6 sayılık sekansıyla Balıkesir tekrar liderliğin sahibi oldu. Boyalı alanda rakip savunmasına rağmen Manisa 8-2 seri yakaladı. Son bölümde arka arkaya hücumlardan eli boş dönen Balıkesir öne geçme şansını değerlendiremedi. İkinci çeyrek  Manisa'nın 47-43 üstünlüğüyle geçildi. 

Manisa üçüncü çeyreğe Eren'in arka arkaya sayılarıyla iyi başladı ve 8 sayılık serinin ardından 5 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (60-50). Bu dakikalarda Balıkesir, Knowles'in kötü şut tercihleri ve arka arkaya top kayıplarıyla rakibine cevap vermekte zorlandı.Üçüncü çeyrek 69-57 Manisa'nın farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe farkın etkisiyle erken rehavete kapılan Manisa karşısında Balıkesir 17-2 ile iyi bir geri dönüş yakaladı ve 6 dakika kala öne geçti (74-72). En kritik yerde Recep ve Umut'la skor bulan Manisa tekrar üstünlüğü eline aldı. Heyecan ve çekişmenin gittikçe yükseldiği karşılaşmada son 1 dakikaya 81-80 Manisa üstünlüğüyle geçildi. 22 saniye kala Knowles'ın smacıyla Balıkesir öne geçti. Moladan Hall'ın basketiyle dönen Manisa bir kez daha skoru lehine çevirdi. 3 saniye kala Polat ile çok kritik bir üçlük kaydeden Balıkesir skoru 85-83 getirerek karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Manisa BBSK: Recep Doğrusöz 16 sayı, Eren Ocaktürk 13 sayı-6 ribaund, Marcus Hall 11 sayı-12 asist, Alican Güney 11 sayı
Balıkesir BŞB: İzzet Türkyılmaz 19 sayı, Zane Knowles 17 sayı-9 ribaund, Myles Mack 16 sayı-8 asist
 

Yorumlar Okunma: 1003