Etimesgut Başkanı Altın: Deneyim kazandık - BasketFaul.com

Etimesgut Başkanı Altın: Deneyim kazandık

12-05-21 09:55
Etimesgut Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hasan Altın, TB2L'deki ilk yıllarında deneyim kazandıklarını söyledi ve "Mütevazı bütçemize rağmen sezon içindeki başarılı sonuçlarla beklentileri yükselttik ama TBL'ye çıkamadık." dedi.

Altın şunları söyledi:
"Sezon içinde uzun süre mağlubiyet almadık, yakaladığımız uyum ile çok iyi sonuçlar aldık. Final Grubu'nda belki daha iyisini yapabilirdik ama en azından deneyim kazandık. Gelecek sezon gençlerle deneyimlileri harmanlayarak bir kadro oluşturacağız. 

Galibiyet serisi yakalayınca doğal olarak beklentiler yükseldi, oysa bizim bütçemiz ligdeki 26 takım arasında ilk 15'e giremeyecek kadar mütevazi idi. Bu nedenle sezonun iyi geçtiğini söyleyebilirim. Edindiğimiz deneyimle seneye bu lige daha uygun bir kadro kurup TBL'ye çıkmaya çalışacağız.

Çok sayıda tesise sahip olduğumuz için aslında bizim asıl hedefimiz altyapılarda. Özellikle 2008-2009 doğumlu çok iyi çocuklar var. Umarım seneye alt ligler oynanmaya başlanır ve biz de bu çocukları Türk Basketbolu'na zaman içinde armağan ederiz." 

Yorumlar Okunma: 1420