Büyükkarcı'dan takvime tepki - BasketFaul.com

Büyükkarcı'dan takvime tepki

11-05-21 13:12
Pınar Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Şampiyonlar Ligi'nden başarıyla ama yorgun dönen takımın play off takvimi belirlenirken, yaşadığı koşulların dikkate alınması gerektiğini belirtti.

11 günde altıncı maça çıkmak durumunda bırakıldıklarını hatırlatan Büyükkarcı, "En azından play off'larda Perşembe ve Cuma maçlarının yerleri değiştirilebilirdi." dedi.

Büyükkarcı şöyle konuştu:
"Federasyonu yönetenler, bu işin tam içinden gelen en yüksek seviyede oynamış basketbolcular olarak bu anlattıklarımızı en iyi ve kolay anlayabilecek kişiler. Maçın gününü daha önce konuşulduğu için elbette diyecek bir şey yok ancak saat 17:00'ye koyduğunuz da takım sabah antrenman yapamaz. Rusya'dan uçaktaki arızalar nedeniyle Pazartesi akşam geldiğimiz için Beşiktaş maçına antrenman yapmadan çıkacağız. Kaldı ki uçak zamanında da inmiş olsa o yorgunlukla büyük olasılıkla oyuncuları dinlenmeleri için evlerine gönderecektik. Tek hazırlığımız maçtan önce soyunma odasındaki konuşmalar olacak. Maçın gününe bir itirazımız yok ama saatine itirazımız var.

Asıl önemli konu bu kadar yoğun bir trafikten gelirken, play off maçımızın Perşembe gününe konması... Diğer takımlar günlerdir maç oynamazken, biz 5 günde üçüncü defa sahaya çıkacağız. Takvimin sıkışıklığını anlıyoruz ama Perşembe ve Cuma maçlarının tarihleri değiştirilmiş olsa, sorun halledilmiş olurdu.

Çok sert bir sert turnuvadan başarıyla takımımızın karşılaşması gereken tablo bu olmamalıydı. Sonuçta önceki 7 günde 4 maça çıkarken, BSL'nin açıklanan takvimiyle 11 günde 6 maç oynamak durumunda bırakılıyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1938