Miraç Efe Doğan: Fethiye aslanlar gibi devam edecek - BasketFaul.com

Miraç Efe Doğan: Fethiye aslanlar gibi devam edecek

11-05-21 10:18
Ligde kalma şansını son haftaya kadar sürdüren ancak düşmekten kurtulamayan Fethiye Belediyesi'nin Asbaşkanı Miraç Efe Doğan "Aslanlar gibi devam edecek ve Fethiye'yi basketbol kenti yapacağız." dedi.

Lige son anda girmeleri nedeniyle kadro kurmakta zorlandıklarını belirten Doğan, yaşanan olağanüstü şartlar nedeniyle TBF'den düşmeyi kaldırıp gelecek sezon BSL'nin 18 takımla oynanması için başvuruda bulunduklarını da söyledi.

Doğan'dan pasajlar...
* Lige katılacağımızın son anda belli olması doğal olarak bizi olumsuz etkiledi. Özellikle yerli transferinde seçimleri çok dar bir pazardan yaptık.
* Bir galibiyet farkıyla düşmüş olsak da lige keyif verdiğimizi düşünüyoruz. 
* Ödemelerde iki ayı geçen gecikmemiz olmadı ki, büyük kulüpler dahi benzer sıkıntıları yaşadı. Sezon bittiğinde ise 4 yabancıya bir, yerlilere iki maaş borcumuz var. Kimse kuşku duymasın, hepsini ödeyeceğiz, zaten rakamlar da büyük değil. 
* Kesinlikle bütçenin dışına çıkmadık, bu nedenle Neal'in sakatlığı sırasında 6 maçı dört yabancıyla oynadık.
* TBF 18 takımı kabul ederse seneye daha hazırlıklı olarak BSL'de mücadele ederiz, olmazsa da TBL'de yine şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurarız. En büyük isteğimiz Fethiye'yi basketbol kenti haline getirmek. 
* Sezon içinde bizim kontrolümüz dışında olağanüstü şeyler yaşandı. Buna bizim yapabileceğimiz bir şey yoktu, ayrıca büyük kulüplere toleranslı olan bazı hakemlerin de kötü davranışlarıyla da karşılaştık.

* Koçumuz Alkım Ay'ın sözleşmesi devam ediyor. Tabii ki karar yönetimin ama şahsi görüşüm Alkım Ay'ın başarılı olduğu yönde.  

Yorumlar Okunma: 2705