Son yarı finalist Burgos - BasketFaul.com

Son yarı finalist Burgos

06-05-21 18:21

İSTATİSTİK

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde son yarı finalist Hapoel Holon'u 86-77 skoruyla yenen Burgos oldu. İki tarafa da bol bol gidip gelen mücadelede son çeyreği daha iyi oynayan Burgos adını yarı finale yazdırarak Strasbourg'un rakibi oldu. Holon Koçu eski Bahçeşehir ve Gaziantepli tefanos Dedas üçbuçuk dakika kala iki teknik faulle diskalifiye edildi.

Burgos adına en skorer isim 26 sayıyla Vitor Benite oldu. Alex Renfroe 14 sayıyla oynarken Jasiel Ribero da 11 sayıyla çift hanelere çıkmayı başardı. Takım halinde sadece 6/22 ile üçlük atan Burgos ikiliklerdeki üstün yüzdesiyle kazanmayı başardı.

Hapoel Holon'da yolu ülkemizden geçen oyunculardan Tyrus McGee 10 sayıyla oynarken C.J. Harris 9 sayıda kaldı. Isaiah Miles 23 sayıyla takımın en skoreri olsa da galibiyete yetmedi.

Hapoel Holon sezon boyu olduğu gibi yine yüksek tempoyla maça başlasa da karşısında geri adım atmayan bir Burgos buldu. İlk çeyrek hücum yarışı şeklinde geçerken daha iyi hücum yapan Burgos üstünlüğü ele geçirdi. İlk çeyrek 24-19 Burgos üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyrekte Hapoel Holon müthiş savunma yapınca üstünlük İsrail temsilcisine geçti. Devre arasına 39-35 Holon önde girdi.
 
İkinci yarıya fırtına gibi başlayan Burgos hücumda alev alınca kontrol İspanyollara geçti. 25-15'lik çeyrek skoruyla son çeyreğe 60-54 Burgos önde girdi. Son çeyrekte Burgos savunmayı çok iyi yapınca Holon bir türlü rakibini yakalayamadı. Kolay top kayıpları yapan Holon'a karşı farkı çift hanelerde tutan Burgos üstünlüğünü maçın sonuna kadar korudu. Maçın sonlarında Holon Koçu Srefanos Dedas halemlere itirazından dolayı teknik faul aldı, ancek tepkisini sürdürünce ikinci  teknik faulle soyunma odasına gönderildi. Karşılaşmadan Burgos 86-77 galip ayrılmayı bildi. San Pablo Burgos'ta  Vítor Benite 26, Alex Renfroe 14, Hapoel Holon'da Isaiah Miles 23 sayoıyla oynadı.

 

Yorumlar Okunma: 1112