Mine Mahmutoğlu: Melih bizi hiç üzmedi - BasketFaul.com

Mine Mahmutoğlu: Melih bizi hiç üzmedi

05-05-21 10:23

Bu Pazar Anneler Günü. Biz de başarılı oyuncularımızı, antrenörlerimizi annelerinden dinlemek istedik. İlk konuğumuz Fenerbahçe Beko'nun Kaptanı Melih Mahmutoğlu'nun annesi Mine Mahmutoğlu. İşte Mine hanımın yanıtları...

- Komşumuzun bir basketbol spor okulu vardı. Melih'i de kötü alışkanlıklarından uzak tutmak için buraya yazdırmıştık.
- Ben de babası da Fenerliyiz. Melih de doğuştan Fenerli. Efes genç takımda oynarken izin almadan Fenerbahçe'nin Denizli'deki maçına gitmişti. 
- Bizi üzmedi, genelde uslu bir çocuktu ama tabii hareketliydi. 7-8 yaşlarındayken bisikletle çukura düşmüş, kolunun çatladığını daha sonra anlamıştık.
- Dersleri iyiydi. Matematiği özellikle iyiydi. Öğretmenleri de çok severdi. 
 
 
- Evde ders çalışmazdı çünkü ders çalışacak vakti olmuyordu. Okuldan direkt basketbola giderdi, gece 11 veya 12'de dönerdi. Pendik'ten Merter'deki Anadolu Efes'e gidiyordu. Servis Kozyatağı'na kadar getiriyordu, oradan da babası karşılıyordu. Sabah 6'da yeniden yola çıkıyordu.
- Üniversite sınavında aslında istediği bölümü kazanmıştı ama basketbolla beraber yürütemediği için denemedi.
- Bazen içimden keşke basketbolu bıraksa daha çok yanımda olsa hep diye geçirmedim diyemem. Çünkü onu çok özlüyordum.
 
 
 
 
- Melih'in maçlarını izleyemiyorum. Önceden kombinemiz vardı, gidiyorduk. Ama Melih üzülünce ben de üzülüyorum, dayanamadığım için izleyemiyorum artık.
- Ben Melih'e hep düzenli olmasını söylerdim. Kamplarda hocanız odanıza gelir 'bu ne hal demesin' diye odasını düzenli tutmasını söylerdim. Çok tertipli ve düzenlidir. Pantolonunda daha hiç bir çamur lekesi bile görmemişimdir.
- Tatlıyı çok sever. Hamur işi ve et yemekleri de favorisidir. Kilo almaya müsait olduğu için çok dikkat eder.
- Euroleague kupasını kaldırdığın o an çok duygulanıp ağlamıştım.
- Sosyal medyada yapılan eleştiriler bazen çok üzücü oluyor. Bu nedenle mümkün olduğu kadar takip etmiyorum, insanlar çok acımasız olabiliyor.
- Melih'in nişanına katılan hiçbir kimse covid olmadı ama sosyal medyada konu yapıldı. Katılanların hepsi test olmuştu.
- Sporcu annesi olmak gerçekten çok zor. Bir sürü laflar oluyor. Kötü oynadığı maçlar sizi de üzüyor. Kaybettiklerinde üzülüyorsun.
- Geçen sezon pandemi sebebiyle lig erken bitince ilk kez uzun vadeli yanımızda olmasına sevinmiştim. Ama o zamanda sorumluluğunun bilincinde olduğu için çalışmayı hiç bırakmamıştı.
 

 

Yorumlar Okunma: 2526