Barça işi sıkı tuttu! - BasketFaul.com

Barça işi sıkı tuttu!

04-05-21 20:55

İSTATİSTİK

Final Four yolunda en beklenmedik eşleşme olan Barcelona-Zenit eşleşmesinin finalinde hiçbir tehdite mahal vermek istemeyen Barcelona baştan sona oyunu domine ederek Zenit'i evinde 79-53 yenmeyi bildi. Her çeyrekte aynı ciddiyetle ve sertlikle oynayan Barcelona gençiş rotasyonunun da avantajıyla rakibine nefes aldırmadı. İyi bir şut gününde olmayan Zenit hücumda tıkanınca rakibine bir türlü yaklaşamadı ama gururlu bir şekilde bu sezona veda etti.

Maçın ilk beş dakikası dengede geçse de bu dakikadan itibaren şutları girmemeye başlayan Zenit skorda geri kaldı. Barcelona ritmini koruyarak ilk çeyreği 23-14 önde tamamlamayı bildi.

İkinci çeyrekte iki takım da yüksek tempoyla başladı ama Barcelona kontrolü bir an bile bırakmadı. Rahat hücum edip farklı oyunculardan katkı alan Katalanlar tempoyu çok yükseltmeyerek olası baskın riskini de azalttı. Zenit Pangos'un zorlandığı bölümlerde takım olarak yine tıkandı. Fark çift hanelerden aşağı hiç inmezken devre arasına Barcelona 43-30 önde girdi.

Üçüncü çeyrek çok sert başladı. Üst üste oyuncuları üç faul alarak kenara giden Barcelona'da değişen pek bir şey olmadı çünkü geniş rotasyonları onları sertlik  noktasında destekledi. RAkibine hiç kolay sayı imkanı vermeyen Katalanlar kötü hücum etse de farkı korudu. İlk 5dakikada sadecce 10 sayı atılabilen çeyreğin ikinci kısmında tempo biraz arttı ama hücumlar yine son derece kısırdı. Rakibine 9 sayı imkanı veren Barcelona son çeyreğe 57-39 skoruyla girdi.
 
Son çeyrekte Zenit varlık gösteremezken fark daha da açıldı. Oynanması gerektiği için oynanan dakikaların ardından Barcelona karşılaşmadan 79-53 galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 1257