Sarıca: Bütün takımların şansı eşit - BasketFaul.com

Sarıca: Bütün takımların şansı eşit

03-05-21 15:57
Pınar Karşıyaka Koçu Ufuk Sarıca, Rusya’da yapılacak FIBA Şampiyonlar Ligi Final 8’i öncesi açıklamalarda bulundu ve organizasyonda tüm takımlar gibi eşit şansa sahip olduklarını söyledi

Takımdaki son KoviC-19 vakaları nedeniyle bir süre birlikte antrenman yapamadıklarını belirten Sarıca, son 1 hafta ERA Nymburk maçına yönelik çalışmayı yapabildiklerini ifade etti.

Sarıca, “Şu an için iyi durumdayız. Amath M’Baye’nin devam eden bir sakatlığı vardı ama o da bizimle beraber 2-3 gündür çalışıyor. Umut ediyorum ki Çarşamba günü en iyi halimizle sahada olup, o günkü maçı kazanmak için en iyi olanı sahaya koyacağız. Turnuvanın sonuna kadar da orada kalmak en büyük hedefimiz.” diye konuştu.

Her maçın final niteliğinde olduğunu aktaran Sarıca, “Gerçekçi olmak gerekirse 1 tane final maçımız var. O da çarşamba günü. Çarşamba günü kazanamadığımız takdirde turnuvaya devam edemiyorsunuz. Bu maçı kazanıp, sonra cuma, sonra da pazar gününü hayal etmek lazım. Biz hiçbir zaman vazgeçen bir takım değiliz. Her gün sahada en iyi performansını ortaya koyamıyorsunuz. Bu sene iki defa Covid’le uğraşmamıza ve sakatlıklara rağmen çok başarılı zamanlar geçirdik.” dedi. 

Yorumlar Okunma: 789