Laso: Takım ruhuyla oynuyoruz - BasketFaul.com

Laso: Takım ruhuyla oynuyoruz

30-04-21 09:05
Anadolu Efes’i mağlup ederek seriyi 2-2’ye getiren Real Madrid koçu Pablo Laso, karşılaşmanın ardından basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Pablo Laso, şunları söyledi:

“Çok iyi başladık. Farkı açtık fakat bu seviyede bir rakip olunca 17 sayı farkla önde olsanız da geride olsanız da fark etmiyor. Oynamaya ve inanmaya devam etmelisiniz. İkinci çeyrekten itibaren hücumda da savunmada da iyi değildik. Serbest atışlar bulamadık ve rakibimiz çok kolay skor üretti. Tempoyu belirlemekte zorlandık.

İkinci yarıda ise son bölümde zor bir durumdayken oyuna geri döndük ve maçın sonunu çok akıllı oynadık. Galibiyetten ötürü tabii ki mutluyum. Takım olarak kazandık. Herkes katkı verdi. Takım ruhuyla oynuyoruz. Böyle oynadığınız zaman Final Four için büyük bir iş çıkarmış oluyorsunuz. Bu anlamda tüm takımla gurur duyuyorum. Böyle devam etmeliyiz. İstanbul’da Final Four için final maçına çıkacağız. O yüzden mümkün olduğunca çabuk geri dönmeli ve önümüzdeki günlerde hazırlanmalıyız. Koç olarak takımımla gurur duyuyorum.”

Laso, Walter Tavares’in durumu ile ilgili ise “Pazar günü dönmesi zor ama umarım Salı günü kadroda olur” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 834