Melih'in sözleri ve CSKA'nın hafifliği... - BasketFaul.com

Melih'in sözleri ve CSKA'nın hafifliği...

29-04-21 21:13
Melih Mahmutoğlu'nun play off eşleşmeleri belli olduktan sonra Sports TV'ye verdiği röportaj sırasındaki "CSKA istediğimiz bir eşleşmeydi." ifadesi bazıları tarafından eleştiri, son olarak CSKA tarafından da alay konusu haline getirildi.

CSKA, Mike James ile yaşanan sorununun da etkisiyle Euroleague'in ikinci yarısında düşüş yaşamış, 7 mağlubiyet almış, Efes'ten 30 fark yemişti. Kaybettikleri maçlar arasında Fenerbahçe BEKO da vardı.

Türk takımlarını Final Four'da görmek isteyenler olarak, Fenerbahçe'nin olası rakipleri arasından CSKA'yı isteyenlerin arasında bizler de vardık. Ne var ki Fenerbahçe'deki covid vakaları, Jan Vesely'nin kendisini tam olarak bulamadan sadece son maçın kadrosunda yer alabilmesi elbette dengeleri etkiledi. 

CSKA'yı istemek "Biz bunları rahat eleriz" anlamına gelmezken mevcut koşullarda Fenerbahçe'nin işi doğal olarak daha da zorlaşmıştı. Buna rağmen Moskova'daki ilk iki maçı son dakikalarda kazanan CSKA, bu maçlar sonunda bayram sevinci yaşadı. İstanbul'da ise Jan Vesely'nin hakemlerin gadrine uğraması sonrası Fenerbahçe bütün direncini kaybetti ve seri 3-0 bitti. Rus kulübü de Melih'in sözlerini twitter hesabından paylaşıp dalga geçti.

Birincisi... "CSKA'yı istedik" demek, "CSK'yı mutlaka eleriz" anlamını taşımaz. İkincisi... Fenerbahçe'nin kaptanı eşleşme sorulduğunda seri öncesinde "CSKA istemediğimiz bir eşleşme"mi diyecekti? Böyle konuşmuş olsa, nasıl saldırıya uğrayacağını hepimiz öngörebiliriz.

CSKA'nın ciddiyetsiz, hafif yaklaşımından sonra umarız Efes, Real'e takılmaz ve F4 yarı finalinde eşleşeceği CSKA'ya sağlam bir ders verir... O zaman CSKA'yla dalga geçenlerin sayısı çok daha fazla olacaktır... (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 5189