TED Kolejliler 3 sezon sonra yeniden TBL'de - BasketFaul.com

TED Kolejliler 3 sezon sonra yeniden TBL'de

23-04-21 13:13

İSTATİSTİK

TB2L Final grubu yarı final karşılaşmasında ilk yarı 14 sayı geriye düşse de ikinci yarı inanılmaz bir geri dönüş gösteren TED Kolejliler, EGO Spor'u 65-56 yenerek 3 sezon tekrar TBL'ye yükseldi.

İlk 5'ler: 
EGO Spor:  Ulaş-Fikret Can-Burak-Ömer-Kerem
TED Kolejliler: Kevin-Cihat Mertali-Atakan-Mete-Yiğit Baran

Karşılaşmaya 10-2 başlayan EGO, ilk dakikalardan farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda parkeye istediğini yansıtamayan TED Kolejliler, rakibine karşılık göstermekte zorlandı. İlk çeyrek 18-12 EGO Spor önde bitirdi.

İkinci çeyreğe yayın gerisinden yüzdeli başlayan EGO Spor farkı çift hanelere çıkardı. Atakan ve Baran'dan bu dakikalarda hücumda skor bulan TED Kolejliler maçın içinde kalmaya çalıştı. İkinci çeyrek 38-24 EGO Spor üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrek iki ekip de savunmayı yukarı çekti. İlk sayılar 3 dakika sonra TED Kolejliler'de Baran'dan geldi. Bu çeyrekte sayı bulmakta zorlanan EGO Spor 1/14 saha içi isabeti kaydetti. Tek isabet de Soner'den geldi. Kalan dakikalarda rakibinin aksine hücumda daha iyi bir görüntü çizen TED Kolejliler farkı tek topa çekti. Üçüncü çeyrek 40-37 EGO Spor önde bitirdi.

Son çeyreğe 5-0 ile başlayan TED Kolejliler öne geçti (42-40). EGO, rakibinin temposuna karşılıklı vermekte zorlandı. 7-0 seri yakalayan TED Kolejller farkı açmaya başladı. Kalan dakikalarda da hata yapmayan TED Kolejller karşılaşmadan 65-56 galibiyetle ayrılarak TBL'ye yükselen ilk takım oldu.

Öne çıkanlar...
EGO Spor: Kerem Özkan 15 sayı, Fikret Can Akın 13 sayı
TED Kolejliler: Kevin Kaspar 17 sayı-8 ribaund, Yiğit Baran Sarıkaya 16 sayı-8 ribaund
 

Yorumlar Okunma: 3003