Uyanık: Daha önce de defalarca ayağa kalkmayı başardık - BasketFaul.com

Uyanık: Daha önce de defalarca ayağa kalkmayı başardık

23-04-21 11:07
Balıkesir BŞB Genel Menajeri Anıl Uyanık son haftalarda istedikleri sonuçları alamadıklarını ve bazı idari, maddi kararlara başvurduklarını belirtirken, "Bütün oyuncularımız çok değerli. Daha önce defalarca zor durumda ayağa kalkmayı başardık, Konyaspor'u yenerek moral kazanmak istiyoruz." dedi.

Uyanık'ın açıklaması şöyle:

"Ligde oynadığımız son 4 maçımızı kaybettik. Bu maçlarda ne istediğimiz basketbolu oynayabildik, ne de istediğimiz sonuçları aldık. Hafta başı   gidişatı değiştirmek ve takımdan istediklerimizi alabilmek adına idari ve maddi bazı kararlar aldık. Bunlar uzun lig maratonunda aile içinde yaşanabilecek durumlar. Kontratımız altında 13 oyuncumuz var ve hepsi bizim değerli birer  parçamız. Kimseyi arkamızda bırakmadık.

Hepimizin  teknik kadromuza ve oyuncularımıza olan inancı tam. Bu çocuklar bizim dün tanıdığımız insanlar değiller. Birçoğu daha önce formamızı giymiş ya da geçen seneden bizimle devam eden, bazısı profesyonel kariyerine bizimle başlamış ya da kendilerine farklı seviyelerde bile kanıtlamış oyuncular. İstisnasız hepsi değerli insanlar ve önemli oyuncular. Bizim ihtiyacımız olan tek şey sahaya birlikte koyduğumuz mücadelenin karşılığını kazanarak alabilmek. Bu kulüp bir basketbol kültürüne sahip ve daha önce defalarca zor zamanlarda ayağı kalkmayı başarmış bir kulüp. Pazar günü evimizde oynayacağımız Konyaspor maçını kazanıp play off'lar öncesi moral kazanacağımıza inanıyorum." 

Yorumlar Okunma: 1537