Milano seriyi 2-0 yaptı - BasketFaul.com

Milano seriyi 2-0 yaptı

22-04-21 21:01

İSTATİSTİK

THY Euroleague play off ikinci maçında ilk maçından daha kararlı sahaya çıkan Milano , Bayern Munich'i 80-69 mağlup ederek seride durumu 2-0 getirdi. Milano'da karşılaşmayı Kevin Punter 20 sayı, Sergio Rodriguez ise 13 sayı ile tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Bayern de ise Wade Baldwin 23 say, 6 ribaund, 6 asistle karşılaşmayı tamamladı.


Milano ilk dakikalarda skor bulamasa da kalan dakikalarda  savunma ve hücümda istediklerini daha etkili ortaya koyarak 20-0 seri yakaladı. Sert savunma karşısında zorlanan Bayern son bölümde çizgi atışlarıyla skor bulabildi. İlk çeyrek 26-12 Milano üstünlüğüyle geçildi.

llk maçın aksine bu maçta kararlı bir görüntü sergileyen Milano, yakaladığı ritmi ikinci çeyrekte de sürdürmeye devam etti. Geçiş hücumlarından sayıyla dönen Milano, yakaladığı 8-0 seriyle farkı açmaya devam etti. Bu dakikalarda Bayern cephesindeki en etkili isim ise Baldwin oldu. Özellikle aldığı basketfaullerle takımını maçın içinde tuttu.İkinci çeyrek 47-29 Milano üstünlüğüyle noktalandı.

Üçüncü çeyrekte Punter'den skor katkısı alan Milano'ya üstünlüğü sürdürdü. Yayın gerisinden bu dakikalarda etkili olan Bayern farkı da eritmeye başladı. Özellikle Gist'ten hücumdan çok kritik katkılar alan Bayern'e Milano'da Rodriguez cevap vermekte gecikmedi. Üçüncü çeyrek 65-53 Milano üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte savunmayı iki ekip de yukarı çekti. Karşılıklı basketlerle dengeli başlasa da kalan dakikalarda yayın gerisinden bir ritm yakalayan Bayern skoru 69-77 getirdi. Kalan bölümde savunmanın daha çok sahada konuştuğu karşılaşmadan Milano 80-69 galibiyetle ayrılarak seriyi 2-0 getirdi.
 
 

Yorumlar Okunma: 516