Upshaw: TBL savaş ligi (Fatih Şeker) - BasketFaul.com

Upshaw: TBL savaş ligi (Fatih Şeker)

22-04-21 13:08
Fatih Şeker
TBL ekiplerinden Konyaspor’un geçtiğimiz haftalarda kadrosuna kattığı Robert Upshaw, açıklamalarda bulundu. Kocaeli Kağıtspor maçında 18 sayı, 11 ribaundla double-double yapan Amerikalı pivot, takıma alıştığını söyledi. 

Kocaeli galibiyeti değerlendiren Upshaw, “Bizim için iyi bir maçtı. Play-off için değerli bir galibiyet. Ritme girmek adına çok çalıştık. Son dönemde bazı sorunlarımız vardı. Koçla beraber hafta boyunca iyi çalıştık, iyi hazırlandık. Kazandığımız için memnunum.” dedi.

Konyaspor’a transfer olmasından ötürü memnuniyetini dile getiren Amerikalı pivot, “Takıma alıştım. Geldiğimde çok fazla oynamamış haldeydim. Bunla birlikte setleri de bilmiyordum. Takım arkadaşlarım ve hocam setleri öğrenmeme ve takıma adapte olmamda yardımcı oldu. Önümüzde 3 maç kaldı. Play-off’a iyi bir sıralamadan girmeye çalışacağız” diye konuştu.

Geçen sezon Büyükçekmece ile ING Basketbol Süper Ligi’nde forma giyen Robert Upshaw, iki ligi de kıyaslayarak, “Süper Lig’den hız olarak ayrılıyor. TBL savaş ligi. Oldukça agresif basketbol oynanıyor. Fiziksel bir oyun var. Benim için de karşı koyma, güzel bir meydan okuma olacak. Elimden geldiğimde takıma hedefleri yolunda katkı sağlamaya çalışacağım” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 1449