Itoudis: Uzun bir seri olacak - BasketFaul.com

Itoudis: Uzun bir seri olacak

22-04-21 08:34
CSKA koçu Dimitris Itoudis, Fenerbahçe karşılaşmasının ardından basın toplantısında açıklamalar yaptı.

“Oyuncularımı tebrik ederim. Klasik bir playoff maçı oldu. Duygu yoğunluğu yüksekti. İki takım da seriler buldu. Maça iyi başladık. Avantajlarımızı kullanmaya çalıştık. Rakibimizin alan sıkıştırmaları ve savunmasına karşı hücum etmeye çalıştık. Bazı anlarda topu çok kolay kaybettik. Son çeyreğe kadar bu konuda sorun yaşadık. Ayrıca Nando gibi büyük bir skoreri savunmakta zorluk yaşadık. Harika bir oyuncu. Devrede 22 sayı attı. İlk yarı aşağı yukarı böyle geçti.

Daha sonrasında dördüncü çeyrekte bu anlamda çok iyiydik. Son çeyrekte top kaybı da yapmadık, geride girsek de konsantrasyonumuzu kaybetmeden yaptığımız şeye inanmaya devam ettik. Yaratıcılarının üzerinde büyük baskı kurduk, özellikle de Nando üzerinde. Rakibimizi top kayıplarına zorlayıp kendimiz bundan kaçındık. Herkesin katkı vermiş olması beni mutlu ediyor. Play offlarda bu gerekiyor, çok önemli. Mesele sadece süre almak değil, katkıya konsantre olmak.

Zor bir seri olacak. Eksikleri olmasına rağmen Fenerbahçe büyük bir mücadele veriyor. Keza bizim de eksiklerimiz var. Bizim de planlarımız ve takım yapımıza baktığımız zaman önemli eksiklerimiz var, bunu bazen unutuyoruz. Fakat bunu düşünmeye gerek yok. Aktif oyuncular, şu an oynayan oyuncular. Onlar da bu oyuncularla öne geçmeyi başardı. Birçok şeyi değiştirdik ve sadece 1-0 öne geçtik. Bu serinin uzun bir seri olacağını biliyoruz.” 

Yorumlar Okunma: 937