CSKA'dan Fenerbahçe'ye: İki tarafın da sağlığı önemli - BasketFaul.com

CSKA'dan Fenerbahçe'ye: İki tarafın da sağlığı önemli

21-04-21 12:55
Fenerbahçe kafileye test yapılmak istenmesine tepki göstermesine CSKA'tan yanıt geldi.

rsport.ria.ru‘dan yayınlanan basın açıklamasında Rus ekibi, şu ifadeleri kullandı:

“CSKA Moskova ve Fenerbahçe‘nin uzun süreli bir geçmişi var. Geride bıraktığımız yıllarda çok heyecanlı karşılaşmalar oynadık ve bu tarihi rekabetin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini istiyoruz. Fenerbahçe’yi Moskova’da ağırladığımız için çok memnunuz ve tüm oyuncular ile koçlara en büyük içtenliğimizle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Medyada yer alan haberlere göre İstanbul temsilcisi, zor bir dönemden geçiyor. Fenerbahçe kafilesinde toplam 8 tane pozitif Covid-19 vakası tespit edildi. Bunu da göz önünde bulundurarak rakibimizden Rusya’ya gelirken yanlarında ekstra PCR testleri getirmelerini talep ettik. Kulübümüz bu sürecin mümkün olduğu kadar verimli şekilde ilerlemesi için elinden geleni yaptı.
 
Bu test zorunlu değil. Ancak Türkiye’den gelen yolculara uygulanan bir protokol. Böyle bir salgın ortamında virüsün yayılmasını engellemek için bazı önlemler almak gerekiyor. Burada iki takımın sağlığı ve EuroLeague playofflarının devam edebilmesi en büyük öncelik. Seyahat ettiğimiz İsrail, Estonya, Almanya gibi ülkelerde bu ve benzeri uygulamalara CSKA kafilesinde kimse hastalanmamasına rağmen biz de tabii tutulduk. EuroLeague’i de bu prosedürden haberdar ettik.
 
Buna ek olarak kulübümüzün Fenerbahçe’nin Rusya’ya seyahat izni alabilmesi için elimizden geleni yaptığını da belirtmek gerekiyor. İçinde bulunduğumuz şartlarda tüm dünya kendisini korumaya çalışıyor. Rakibimizin kısa ve basit bir test uygulamasına gösterdiği tepki biraz garip gözüküyor.
 

Serinin olası 5. maçının oynanmasına izin verilmemesi gibi bir durumu tehdit olarak karşı tarafa iletmedik. Sadece 22 Nisan tarihinde ülkemizde yapılan testlerde kafilede pozitif vaka tespit edilirse Rus yetkililerin böyle bir yaptırım uygulayabileceğini söyledik. Bir kez daha Fenerbahçe’yi ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu ve play offların başlangıcı için heyecanlı olduğumuzu belirtmek isteriz.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1828